Integracinės Onkologijos Asociacijos (ang.: Society for Integrative Oncology, SIO) 16-oji konferencija vyko Jungtinėse Amerikos Valstijose New York mieste praėjusių metų spalio mėnesį, bendradarbiaujant su Memorial Sloan Kettering Vėžio Centru. Ši ligoninė ir visa jos mokslinė bazė kuria ir teikia aukščiausio lygio pagalbą sergantiems vėžiu, todėl integruota, visapusiška pagalba yra neatsiejama darbo ir požiūrio dalis. Šioje ligoninėje 2003 metais ir buvo įsteiga Integracinės onkologijos Asociacija, kurios tikslas - mokslu pagrįstos rekomendacijos apie papildomą pagalbą greta standartinio vėžio gydymo, pasitelkiant gyvensenos rekomendacijas, streso valdymo metodus, užtikrinant miego, fizinio aktyvumo kokybę.

Naujai išrinkta asociacijos prezidentė savo apžvalgoje pabrėžia, kad šių metų konferencija buvo skirta Integracinės onkologijos pažangos vertinimui ir tolimesniam plėtojimui – sutelkiant dėmesį ir mokslą bei remiantis holistiniu požiūriu, integruoti papildomą pagalbą vėžio gydymo procese pacientui ir artimiesiems visame pasaulyje, mokantis iš pažengusių šioje srityje šalių bei specialistų.

Konferencijoje dalyvavo mokslininkai tyrėjai, praktikai, pacientų atstovai, gydytojai, sveikatos priežiūros vadybininkai ir analitikai. Tai buvo didžiausia dalyviu skaičiumi konferencija, pritraukusi iš viso pasaulio daugiau nei 500 klausytojų, per kelias dienas pristatyta daugiau nei pusantro šimto žodinių ir stendinių pranešimų iš daugiau nei 29 pasaulio šalių. Pirmą kartą į dalyvių sąrašus įtrauktos dvi naujos šalys – Ispanija ir Lietuva, kuriai atstovavo chemoterapinės onkologijos gydytoja rezidentė Dainora Mačiulienė, plėtojanti Integracinės onkologijos pagalbą mūsų šalyje.

Konferencijos dalyviai turėjo galimybę ne tik išgirsti atliktų mokslinių tyrimų rezultatus, bet ir dalyvauti įvairiuose praktiniuose užsiėmimuose, forumuose, diskusijose. Visi lektoriai ir paskaitos įtraukė daugybę klausytojų, kiekviena iš jų baigdavosi nesibaigiančia klausimų lavina. Tačiau neabejotinai daugiausia dėmesio sulaukė 2017 metų Nobelio premijos medicinos srityje laureato, profesoriaus Michael W.Young paskaita apie miegą ir cirkadinį ritmą. Nedažnai pasitaiko proga išgirsti tokio įvertinimo susilaukusią paskaitą tema, apie kurią Lietuvoje taip mažai kalbama.

Anksčiau minėtos gydymo įstaigos Memorial Sloan Kettering Vėžio Centro profesorius Lee W.Jones pristatė šioje gydymo įstaigoje atliekamą tyrimą, kurio pagrindinė mintis – į fizinį aktyvumą pažvelgti kaip į gydymo priemonę sergantiems vėžiu – kaip svarbu žinoti ir kokybiškai parinkti kiekvienam žmogui individualiai tinkamą fizinio aktyvumo dozę, režimą, pratimus siekiant optimizuoti sveikatinimo procesą.

Pranešimų būta daug, kurių temos labai įvairios, tačiau visos labai svarbios ir žvelgiančios į ateitį. Geriausiu pranešimu išrinktas profesoriaus Lorenzo Cohen atliktas tyrimas, kuriame vertinta akupunktūros nauda siekiant sumažinti burnos sausumą pacientams, kuriems taikoma spindulinė terapija galvos-kaklo srityje, vis daugiau dėmesio susilaukia žarnyno mikrofloros tyrimai, vertinantys bakterijų įtaką gydymo poveikiui ar priešingai – maisto ir vaistų įtaką žarnyno bakterijų įvairovei ir vėlesniems pokyčiams.

Konferencijos metu pažymėtas 20 metų Integracinės onkologijos jubiliejus Jungtinėse Amerikos Valstijose, o Lietuva tapo nauja valstybe, įsitraukusi į Integracinės onkologijos pasaulio žemėlapį. Nors pasivyti dvidešimt metų reikės daug laiko ir pastangų, tačiau akivaizdu, kad mokytis yra iš ko, o pacientams ir artimiesiems tai nauja galimybė pasirūpinti savimi kelionėje per vėžį, remiantis mokslu.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)