„Šiltą savaitgalį daugelis leido gamtoje, tad natūraliai pas mus padaugėjo susižeidusių, susitrenkusių vaikų“, – teigė Panevėžio ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus vedėja Jolanta Vokietienė.

Tačiau, kaip nekeista, anot jos, dar nė vieno ligonio nebuvo dėl šilumos ar saulės smūgio. Ko gero, pasak pašnekovės, žmonės po truputį išmoksta saugotis kaitrių saulės spindulių. Taip pat šiomis dienomis į ligoninę nepateko skendusių žmonių. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas primena gyventojams, kad karštuoju metų laiku fizinius darbus derėtų atlikti ryte ar vakare. Karštomis ir tvankiomis dienomis patariama nesportuoti. Pavojingiausias laikas – nuo 11 iki 17 valandos.

Be to, reikėtų riboti buvimo trukmę karštoje aplinkoje, vengti saulėkaitos, tiesioginių saulės spindulių poveikio, ypač pavojinga užmigti saulės atokaitoje. Kuo daugiau laiko derėtų praleisti vėsesnėse patalpose. Patariama, jei yra galimybė, išvykti iš miesto, ypač vyresnio amžiaus žmonėms ir mamoms su kūdikiais bei žmonėms, sergantiems įvairiais širdies sutrikimais ir hipertenzija.

Kad neperkaistumėte, reikia dėvėti natūralaus pluošto, laisvus, lengvai ir gerai praleidžiančius prakaitą drabužius, vengti drabužių iš sintetinių audinių, patartina rengtis šviesiais drabužiais, kad jie atspindėtų saulės spindulius. Rekomenduojama avėti odinę avalynę ir pridengti galvą apdangalu ar dėvėti kepurę, valgyti lengvai virškinamą maistą, gerti daug vandens ir vengti riebaus maisto.