Tai didelis ne tik Slaugos fakulteto, bet ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto įvertinimas. Šiuo metu LSMU veikia jau du PSO bendradarbiaujantys centrai: Visuomenės sveikatos tyrimų institutas ir LSMU Slaugos fakultetas.

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) bendradarbiaujantys centrai, atsakingi už tam tikras sritis, veikia 80-yje šalių. Europoje yra 5 tokie centrai, kurie rūpinasi slauga ir akušerija: Slaugos institutas Suomijoje, Glazgo Kaledonijos universitetas ir Kardifo universitetas Jungtinėje Karalystėje, Koimbra universitetas Portugalijoje bei Paracelsijaus medicinos universitetas Austrijoje. PSO sprendimu, šį sąrašą papildė ir LSMU Slaugos fakultetas.

„Būti tarp šešių labiausiai pripažintų Europos universitetų ir jų fakultetų ne tik įvertinimas, bet tuo pačiu – labai didelė atsakomybė ir įsipareigojimas. Mums didelė garbė būti tarp tokių pripažintų ir vertinamų universitetų“, – teigia LSMU Slaugos fakulteto dekanė prof. J. Macijauskienė.
Kiekvienas iš PSO bendradarbiaujančių centrų yra atsakingas už tam tikrą sritį. Pvz., Slaugos institutas Suomijoje – už mokslą, Kardifo universitetas (JK) – už akušerijos sritį, Koimbros universitetas - už pažangią slaugos praktiką.

„LSMU Slaugos fakultetas turi trijų pakopų studijas (bakalauras, magistras ir doktorantūra), nuosekliai įgyvendinama slaugos strategija, siekiama studijų programos kokybės, plėtojamas slaugos mokslas, naujai pradėta bakalauro Akušerijos studijų programa ir magistrantūros „Išplėstinė slaugos praktika”, leidžiamas slaugos mokslo ir praktikos žurnalas „Nursing education, research & practice“. Bakalauro Slaugos ir Akušerijos studijų programos akredituotos maksimaliam laikui – 6 metams”, – dekanė vardija fakulteto pasiekimus, į kuriuos vertindami kreipė dėmesį PSO.

2015 m. rudenį Vilniuje vykusioje PSO asamblėjoje buvo patvirtintos „Strateginės slaugytojų ir akušerių vaidmens stiprinimo Europos regione kryptys, siekiant „Sveikata 2020“ tikslų”. Jų įgyvendinimas tiek Lietuvoje, tiek tarptautiniu mastu ir yra vienas iš PSO bendradarbiaujančio centro tikslų. PSO pavedimu LSMU Slaugos fakulteto specialistai talkins įgyvendinant PSO strategiją Europos regiono šalyse. LSMU Slaugos fakulteto atstovai vyks į paskirtas šalis ir perduos savo žinias bei įgytą patirtį.

Pasak prof. J. Macijauskienės, tapimas PSO bendradarbiaujančiu centru yra viso universiteto tarptautinės patirties ir veiklos tąsa. 2013 m. gegužės mėn. vykusioje 133-ojoje PSO Vykdomojoje Taryboje Lietuva buvo išrinkta atstovauti Europos regiono valstybėms PSO Programų, biudžeto ir administraciniame komitete. Lietuvai šiose PSO valdybos organuose atstovauja Lietuvos sveikatos mokslų universiteto profesorius Vilius Jonas Grabauskas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją