Praėjusį savaitgalį į Klaipėdos universitetinės ligoninės Pirmąjį infekcinių ligų skyrių paguldyta 12 mažamečių.
Kasdien medikai priima po penkis šešis karščiuojančius, vemiančius ir viduriuojančius vaikus.
„Rota virusas ir norovirusas labiau puola vaikus. Užkratas į burną patenka valgant užkrėstus vaisius, geriant vandenį, išsiskiria su išmatomis. Jeigu simptomai užsitęsia ilgiau nei parą ir vaikas nesijaučia geriau, būtina kreiptis į medikus. Šeimos gydytojai kartais suklaidina, diagnozavę kvėpavimo takų infekciją arba apsinuodijimą“, – aiškino skyriaus vedėjas Antanas Narvilas.
Gydytojas patarė pirmiausiai gerti daug skysčių ir nevalgyti žarnyną dirginančių maisto produktų – žalių daržovių ir vaisių, rūkytų, keptų mėsos patiekalų, tik gerai išvirtus ir susmulkintus. Iš vaisių, anot gydytojo, sveikiausi bananai.
Jeigu vaikas turi apetitą ir visko, ką suvalgo, neišvemia, patariama maitinti pertrinta sriuba, koše, nebijant ją pasūdyti, nes ligonis kartu su skysčiais netenka ir organizmui reikalingų druskų.
„Virusinės žarnyno infekcijos būdingos šiam metų laikui. Tačiau kuo daugiau saulės, tuo mažiau turėtų likti sergančiųjų“, – tikino Klaipėdos visuomenės sveikatos centro Užkrečiamųjų ligų skyriaus vedėja Ona Sokolova.
Atšilus orams ligos mažamečių tyko ir smėlio dėžėje. Po kiemus laigančių kačių ir šunų užteršto smėlio ragaujantys mažyliai užsikrečia parazitinėmis kirmėlėmis.
„Toksokarozė dar vadinama smėlio dėžių liga. Kirmėlių kiaušinėlių pilno smėlio patenka į burną ir prasideda infekcija. Pirmieji požymiai – karščiavimas ir kosulys – primena bronchitą, tačiau kraujo tyrimai išduoda ligą“, – teigė gydytojas A.Narvilas.
Jis priminė, jog, norint išvengti žarnyno virusinių infekcijų, būtina dažnai plauti rankas ir prižiūrėti, kad mažamečiai nevalgytų neplautų vaisių, daržovių.