Medikai dar sykį pareikalavo, kad greitoji medicinos pagalba būtų kviečiama tiesiogiai, o jai būtų suteiktas atskiras suvienodintas trumpasis pagalbos numeris 113.
Į mitingą susirinkę maždaug 50 greitosios pagalbos medikų laikė plakatus su užrašais "Vykdomas tautos genocidas", "Skubi pagalba be tarpininkų 113", "Valdžia turi tarnauti žmonėms". Mitinguotojai iš minios išsiskyrė ryškiomis greitosios pagalbos medikų uniformomis. Į mitingą atvyko ir penki greitosios pagalbos automobiliai.
Spalio 4-ąją medikų profsąjungos Vyriausybei pateikė rezoliuciją, kurioje prašė asmeninės pareigūnų atsakomybės ir Bendrojo pagalbos centro (BPC) įstatymo pakeitimų. Tačiau, kaip penktadienį žurnalistams sakė GMPS medicinos darbuotojų profesinės sąjungos pirmininkė Violeta Seiliuvienė, jokio atsakymo į šią rezoliuciją iki šiol nėra gauta.
"Negavome absoliučiai jokio atsako, o kad Kedavičius (Bendrojo pagalbos centro vadovas Artūras Kedavičius. - ELTA) pats atsistatydino, tai matyt, žmogus dar sąžinės šiek tiek turi", - sakė V. Seiliuvienė.
"A. Kedavičius pasitraukė pats, o Baniulis (Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovas Remigijus Baniulis. - ELTA) pats nesupranta, kad jam reikia pasitraukti, nors čia yra iššvaistyti labai dideli pinigai. Ir dabar nori šitai pridengti greitosios medikais, kad neva mes prisijungėme greitąsias, pinigus panaudojome. Vien (BPC. - ELTA) persikėlimas iš Švitrigailos į Vileišio gatvę kainavo 96 tūkst. litų, kai mes iš Žalgirio gatvės persikėlėme už tūkstantį", - komentavo V. Seiliuvienė.
Medikė negailėjo kritikos ne tik Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento vadovui Remigijui Baniuliui ir vidaus reikalų ministrui Dailiui Alfonsui Barakauskui, bet ir pačiam Premjerui Algirdui Butkevičiui.
"Už viską turi atsakyti R. Baniulis ir ministras D. A. Barakauskas. D. A. Barakauskas prieš 9 mėnesius atėjęs į valdžią viską žinojo, bet nė piršto nepajudino, kad būtų šita problema sprendžiama. Taip pat ir mums, po spalio 4-os, kai buvo mitingas žadėjo, kad "pakeisim, padarysim kažką". Vieną dieną žada, kitą kartą jau nebežada, kaip ir Premjeras taip pat. Atvažiavo pas mus, suprato, įsigilino į mūsų darbo sistemą - viskas veikia, pacientai aptarnaujami laiku, jokių vėlavimų nėra. Viską suprato ir paklausė, ar gali būti du telefonai, kaip yra Europoje. Kancleris pasakė, kad gali būti, kai (Premjeras. - ELTA) išvažiavo, vėl pašnekėjo antpečiuoti ponai ir vėl viskas lieka po senovei", - sakė V. Seiliuvienė.
Medikė patikino, kad 70 proc. atvejų Greitoji pagalba yra iškviečiama senuoju numeriu 03.
Medikų profesinės sąjungos ir VšĮ Greitosios medicinos pagalbos stoties (GMPS) medicinos darbuotojų profesinės sąjungos atstovai mitinguoja jau ne pirmą kartą - pirmasis jų mitingas buvo surengtas prieš tris savaites, jame dalyvavo apie šimtas žmonių. Nuo spalio 14-osios medikai savaitę protestavo mažomis grupelėmis.
Tuomet buvo reikalaujama reorganizuoti Bendrąjį pagalbos centrą (BPC) į civilinę skambučių priėmimo tarnybą ir įvesti bendrą tiesioginį greitosios pagalbos telefono numerį 113.
Mitinguotojai jau tuomet siūlė atleisti aplaidžiai ir abejingai savo pareigas atlikusius vidaus reikalų sistemos pareigūnus, tarp jų ir ministrą Dailį Alfonsą Barakauską. Buvo reikalaujama ir Bendrojo pagalbos centro viršininko Artūro Kedavičiaus atstatydinimo, bet jis savo noru pasitraukė iš pareigų.
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas anksčiau yra pažymėjęs, kad Europos Sąjungoje numeris 113 veikia tik 4 valstybių teritorijoje. Italijoje, Slovėnijoje ir Liuksemburge. Tai yra policijos telefonas. Tik Latvijoje neseniai buvo įvestas toks greitosios medicinos pagalbos telefono numeris.