Žinią apie mokslininkės netektį paskelbė LSMU bendruomenė.
„Per daugelį metų Profesorė Nijolė Misiūnienė išugdė būrį pripažintų specialistų – savo srities profesionalų, aktyviai plėtojančių medicinos mokslą, studijas ir praktiką. Liūdime netekę tauraus, šviesaus žmogaus, nuoširdžios draugės ir geros kolegės, išskirtinio pedagoginio talento, ypatingos inteligencijos ir tolerancijos asmenybės“, – rašoma LSMU pranešime.
Pranešama, kad atsisveikinti su profesore bus galima trečiadienį nuo 9 iki 13 val. „Rekviem“ laidojimo namuose (Jonavos g. 41 A, Kaunas). 14 val. bus išnešama urna, laidojama Romainių 1-se kapinėse.
N. Misiūnienė gimė 1933 m. sausio 28 d. Telšiuose. Būdama septyniolikos, baigė Kauno 2-ąją vidurinę mokyklą ir įstojo į Lietuvos universiteto Medicinos fakultetą, kuris po pusmečio buvo perorganizuotas į Kauno medicinos institutą.
1956 m. baigusi studijas, pradėjo dirbti dabartinėse Kauno klinikose Vidaus ligų, vėliau Kardiologijos skyriaus gydytoja. 1962 m. buvo pakviesta dirbti asistente Hospitalinės terapijos katedroje.
1966 m. apsigynė medicinos mokslų kandidato disertaciją 1982 m. – medicinos mokslų daktarės disertaciją, yra paskelbusi daugiau kaip 180 mokslinių straipsnių.
1973 m. N. Misiūnienei suteiktas docentės, 1988 m. – profesorės vardas.
Profesorė aktyviai dirbo steigiant Reumatologijos kliniką, vadovavo jai 1992–1997 m., iki 2007 m. buvo Vidaus ligų departamento vadove.
Universiteto Senatas 2007 m. N. Misiūnienei suteikė profesoriaus emerito vardą.
Šalies vadovas Gitanas Nausėda pirmadienio vakarą pareiškė užuojautą dėl Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU) profesorės emeritės N. Misiūnienės netekties.
„Profesorė N. Misiūnienė buvo ne tik talentinga mokslininkė ir visuomenininkė, bet ir empatišką širdį turinti pedagogė. Savo studentams ji buvo ne tik mokytoja, bet ir mentorė, įkvepianti juos siekti aukštumų, matyti paciento kaip žmogaus grožį. Profesorė N. Misiūnienė visada pabrėždavo, kad gydytojas turi būti ne tik profesionalas, bet ir empatiškas žmogus, gebąs užmegzti nuoširdų ryšį su pacientu. Jos indėlis į Lietuvos medikų rengimą ir sveikatos sistemos tobulinimą yra neįkainojamas“, – rašoma prezidento užuojautoje.
Pasak jo, ypatingas profesorės emeritės N. Misiūnienės dėmesys jaunųjų medikų ruošimui išugdė daug gabių medikų.
„Tai buvo išskirtinė mokslininkė, kurios indėlis į reumatologiją ir kardiologiją žymiai praturtino akademinę bendruomenę ir įkvėpė daugelį studentų bei kolegų“, – pabrėžė G. Nausėda.