Šia tema tyrimų atlikta ir anksčiau, tačiau juose dalyvavusių žmonių skaičius nei iš tolo neprilygsta naujausio tyrimo mastui. Socialiniai tinklai mokslininkams suteikė galimybę į šią problemą pažvelgti iš globalios perspektyvos.

Šiam eksperimentui amerikiečių mokslininkai pasirinko socialinį tinklą „Twitter“, kalbos stebėsenai naudotos specialios programos: „Linguistic Inquiry“ ir „Word Count“. Viso buvo analizuojama 509 mln. pranešimų iš 84 pasaulio šalių.

Paaiškėjo, jog emocijų kaitai įtakos turi žmogaus sapnai, darbas ir dienos šviesos kokybė. Geros nuotaikos pikas dažniausiai fiksuotas ankstyvais rytais ir apie vidurnaktį. Savaitgaliais, t.y. šeštadieniais ir sekmadieniais, pakilios nuotaikos pikas fiksuotas dviem valandoms vėliau nei darbo dienomis. Be to, savaitgaliais „Twitter“ naudotojų nuotaikos iš esmės geresnės.

Tokie duomenys leido mokslininkams nuotaikos pokyčius susieti su žmonių darbo valandomis. Pavyzdžiui, tokia tendencija atsispinti Jungtiniuose Arabų Emyratuose gyvenančių žmonių nuotaikose, tačiau su menkais pokyčiais.

Šioje šalyje darbo savaitė prasideda sekmadienį ir baigiasi ketvirtadienį. Kitų tyrimų metu buvo išsiaiškinta, jog nuotaikai įtakos turi aktyvi fizinė veikla, vakaras, praleistas naktiniame klube, ir metimas rūkyti.

Šaltinis
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją