Tyrimas aprašytas leidinyje „Journal of Virology“.

„Šiuo metu patikimiausias būdas įveikti pasiutligę paprastas – neužsikrėsti pasiutlige, – teigė vienas iš tyrimo autorių, infekcinių ligų profesorius Biao He. – Turime vakcinų, kurios gali apsaugoti nuo ligos, tą pačią vakciną naudojame gydymo pradžioje, bet ji veiksminga tik tokiu atveju, jei virusas per daug neišplito. Mūsų komanda išrado naują vakciną, kuri išgelbėjo peles infekcijai išplitus, kas įprasta laikyta neįmanomu dalyku.“

Peles apkrėtė pasiutligės virusu, kuris pasiekia užkrėstų pelių smegenis per tris dienas. Šeštą dieną pasireiškė fiziniai simptomai, rodantys, kad infekcija jau mirtina.

Ir visgi 50 proc. nauja vakcina gydytų pelių buvo išgelbėtos net po šeštą dieną pasireiškusių fizinių simptomų.

Norima išgelbėti gyvūnus, kurių simptomai labai stiprūs
„Tai veiksmingiausias gydymas, apie kokį tik teko skaityti mokslinės literatūros, – sakė profesorius. – Jei galime pagerinti šiuos rezultatus, pritaikyti juos gydant žmones, vadinasi, radome iš tiesų naudingą gydymą nuo pažengusios pasiutligės.“

Jis su kolegomis išrado vakciną, įvedęs baltymą iš pasiutligės viruso į kitą virusą, paragripo virusą 5 (PIV 5), kuris sukelia kvėpavimo takų infekcijas šunims, o žmonėms yra visiškai nepavojingas.
PIV 5 perneša pasiutligės baltymą į imuninę sistemą, tad gali paskatinti su virusu reikalingų kovoti antikūnių gamybą.

„Tai tik mūsų darbo pradžia, – aiškino profesorius. – Pirminiai rezultatai iš tiesų džiuginantys, ir mes tikime, kad suderinsime naują vakciną su kitais gydymo būdais, kad padidintume tikimybę išgyventi ir išgelbėtume net tuos gyvūnus, kurių simptomai stiprūs.“

Tyrėjai akcentavo, kad jų vakcina kur kas saugesnė, lyginant su geriausiu dabartiniu gydymu, dabar taikytu pelėms.

Mokslininkai ketina tobulinti vakciną ir tikisi greitai atlikti dar pažangesnių bandymų su gyvūnais.

„Daugelyje pasaulio vietų yra didelis veiksmingesnio pasiutligės gydymo poreikis, manome, kad ši technologija gali tapti puikia platforma. Mes norime išgelbėti daugiau gyvybių“, – teigė tyrėjas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (10)