Doc. dr. V. Pečeliūnas pareigose keičia laikinai institutui vadovavusį dr. Ernestą Janulionį, kuris ir toliau eis instituto mokslinio sekretoriaus pareigas.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys dėkoja laikinajam vadovui E. Janulioniui už atsakomybės prisiėmimą pereinamuoju laikotarpiu ir teigia, kad autoritetingo nuolatinio vadovo atsiradimas įneš pokyčių organizacijos veikloje. „Institutas jau eilę metų buvo be nuolatinio vadovo, kas palieka žymę organizacijos veikloje. Tikiuosi, kad su naujojo vadovo atėjimu bus imtasi organizacinių pertvarkų, kurios sustiprins kolektyvą, o taip pat lūkestis yra didinti apčiuopiamą naudą pacientams – vėžio susirgimų dinamika rodo, kad šios sveikatos paslaugos aktualios kaip niekad“, – teigia ministras.

„Nacionalinio vėžio institute dirba daug pasiekę mokslininkai, pripažinti Lietuvoje ir užsienyje. Mūsų šalies onkologijos srities mokslininkai lyderiauja inovatyviais moksliniais tyrimais, augindami ir pritraukdami talentus, ypač aktyviai dalyvauja Europos Komisijos paskelbtame tarptautiniame kovos su vėžiu projekte. Tai rodo mūsų mokslininkų potencialą ir tarptautinį konkurencingumą. Naujajam instituto vadovui linkiu drąsos siekti dar didesnio mokslo proveržio gydant onkologines ligas ir ieškoti sprendimų vienam iš aktualiausių visuomenės iššūkių“, – sako švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

„Atlikdamas tarptautinio lygio mokslinius tyrimus ir taip reikšmingai prisidėdamas prie onkologinių ligonių gydymo efektyvumo, Nacionalinis vėžio institutas vykdo itin svarbią misiją ne tik mūsų šalies, bet ir pasaulio mastu. Linkiu naujajam vadovui energijos ir atkaklumo, bendradarbiavimo su įvairių krypčių Universiteto mokslininkais, kad tokių jungtinių grupių tyrimai atvertų kelią naujiems gydymo metodams“, – sako Vilniaus universiteto rektorius Rimvydas Petrauskas.

„Džiaugiuosi dėl man tekusios garbės ir galimybių dirbti su Nacionalinio vėžio instituto komanda – aukščiausios kvalifikacijos gydytojais, kitais specialistais, vėžio srities mokslininkais. Labai vertinu NVI kolektyvo ilgametę veiklą, tačiau suprantu, kad laukia daug darbų siekiant įtvirtinant įstaigos lyderystę vėžio gydymo ir mokslinių tyrimų ir edukacijos srityse. Vėžio diagnozė visada didžiulis emocinis smūgis, todėl ypatingą dėmesį skirsiu pacientų patirtims įstaigoje, paslaugų prieinamumo gerinimui. Suprantu, kad tinkamą emocinį palaikymą ir aukščiausios kokybės gydymą pacientams gali suteikti darbuotojai, kurie patys gerai jaučiasi darbe, yra motyvuoti, turi galimybių nuolat kelti kvalifikaciją“, – sako naujasis NVI vadovas.

Naujasis vadovas yra sukaupęs daugiau nei dvidešimties metų praktikinio, mokslinio ir pedagoginio darbo patirtį. Pradėjęs savo kaip praktiko karjerą Kauno medicinos universitete, vėliau tęsė ją Santaros klinikose kaip gydytojas hematologas ir įvairių skyrių vadovas. Pastaruosius trejus metus jis ėjo Santaros klinikų direktoriaus medicinai pareigas, vadovavo klinikų Amiloidozės kompetencijos centrui.

V. Pečeliūnas yra baigęs Kauno medicinos universitetą, kur įgijo dvi – vidaus ligų ir hematologijos – gydytojo specializacijas. Vilniaus universitete jis yra apgynęs biomedicinos srities daktaro disertaciją, paskelbęs per dvidešimt tarptautinių mokslinių straipsnių.

Už pasiekimus ir aktyvią veiklą V. Pečeliūnui yra suteiktas Nusipelniusio gydytojo vardas. Jis priklauso keletui nacionalinių ir tarptautinių organizacijų, tarp kurių Lietuvos hematologų draugija bei Europos hematologų asociacija, Šiaurės šalių mielomos tyrimų grupėje užima valdybos nario pareigas.

NVI yra vienintelė specializuota onkologinių ligų gydymo ir mokslinių tyrimų įstaiga Lietuvoje. Čia gydomi pacientai, sergantys įvairių lokalizacijų piktybiniais navikais: plaučių ir kitų krūtinės ląstos organų, virškinamojo trakto organų, ginekologijos srities, krūties, urologijos srities, galvos ir kaklo srities, odos, minkštųjų audinių. NVI kolektyvą sudaro apie 1000 darbuotojų, kurie vykdo aktyvią gydymo ir mokslinę veiklą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (1)