Jums pasidarė nuobodu ir liūdna, o norisi matyti veidrodyje save gražią, švytinčią, jaunatvišką, moterišką, rafinuotą… Taigi – metas į kirpyklą!

Kaip pasirinkti plaukų spalvą, kad tiktų būtent jums? Pirmiausia nuspręskite, ko siekiate šiais pokyčiais – paryškinti savo natūralią plaukų spalvą, paslėpti žilus plaukus (atjaunėti) ar kardinaliai pakeisti išvaizdą. Tinkamai parinkta plaukų spalva pabrėžia akių išraiškingumą, atšviežina veido spalvą, paslepia odos trūkumus ir amžių, pabrėžia gražias veido detales ir suteikia žaismingumo. O netinkama plaukų spalva, priešingai, gali jums tik pakenkti – pridėti keletą nereikalingų metų, veidą padaryti neišvaizdų ar net vulgarų, paryškinti trūkumus.

Jei kreipsitės į specialistus – stilistus koloristus, jie padės jums pasirinkti tinkamą plaukų spalvą, patars, kokiais dažais geriausia dažyti. Tačiau apie spalvų derinimą ir pasirinkimą pravartu šiek tiek nutuokti ir pačioms.

Kaip išsirinkti spalvą?

Prieš rinkdamasi plaukų spalvą, esant natūraliam apšvietimui atidžiai ištyrinėkite savo veidą be makiažo. Jūsų veido ir akių bei antakių spalva pasufleruos, kokie atspalviai jums tinkamiausi. Jūsų naujoji spalva tikrai atrodys puikiai, jeigu ji artima natūraliai plaukų ir antakių spalvai. Plaukų, veido spalva ir akys susilies į harmoningą paveikslą. Jeigu norite rausvo ar tamsesnio plaukų atspalvio, rekomenduojame pirmiausia jį išmėginti naudojant tonuojamuosius dažus. Rezultatas jums gali ir visai nepatikti. Tokiu atveju ant plaukų iš karto užtepkite kaukę, o tada kelis kartus ištrinkite juos šampūnu. Tai užfiksuos pigmentus ir gerokai sušvelnins plaukų spalvos intensyvumą.

Jeigu jūsų akių ir veido oda šviesi, o gal net kiek strazdanota, tuomet neturėtumėte dažyti savo plaukų tamsesnėmis spalvomis nei ruda. Tamsiai rudi plaukai gali nederėti prie švelnios veido spalvos ir atrodyti lyg šalmas. Sruogelės gali puikiai paryškinti plaukus. Sruogelėms galite rinktis šviesiai raudonus atspalvius, pavyzdžiui, vario.

Prie porcelianinės, švelnaus rožinio atspalvio odos ir žydros, pilkos arba žalsvos spalvos akių puikiai tiks visi pelenų atspalviai. Nuostabiai gali atrodyti net ir tamsiai rudi plaukai, jei tik jie neturi rausvų ar auksinių tonų (tokie tonai labiau būdingi natūralioms plaukų spalvoms). Puikiai tiktų ir panašių atspalvių sruogelės.

Balinti plaukus, jeigu jūsų akys rudos arba tamsiai žalios, o veido oda gelsva, yra rizikinga, nes naujai susikurtas įvaizdis gali atrodyti labai dirbtinai. Todėl spalvą plaukams turėtumėte rinktis iš plačios šiltų rusvų atspalvių paletės – nuo lazdyno riešuto iki kaštono, net iki raudonmedžio atspalvio. Prie šių atspalvių puikiai tiktų auksaspalvės šviesios sruogelės.

Gerai pagalvokite prieš dažydama plaukus deguto juoda, platinos atspalvio šviesia ar ryškiai raudona spalva. Pasiryžti tokioms spalvoms reikia daug drąsos. Juk šiaip ar taip, jūsų plaukų spalva trauks praeivių dėmesį, o šiokiadieniais turėsite rodytis ir darbe.

Spalva – nuo senėjimo sauganti priemonė

Gali būti, kad nuo jūsų 30-ojo gimtadienio jau prabėgo išties nemažai laiko, o jums dar taip norisi atrodyti tokiai pat energingai ir jaunatviškai. Šiek tiek pašviesinusi plaukus pasijustumėte kur kas geriau.

Šviesūs plaukų atspalviai labiau nei bet kurie kiti žmonėms asocijuojasi su jaunyste. Matyt, gamta taip sutvarkė, kad šviesiais plaukais galime džiaugtis tik ankstyvoje jaunystėje, vaikystėje. Labai šviesūs plaukai metams bėgant tampa keletu atspalvių tamsesni. Kad spalva tiktų ir jaunintų, ji turi atrodyti natūraliai. Lygiai kaip spindintys balti dantys atrodo nenatūraliai, kai jums 70, taip ir šviesūs platininiai plaukų atspalviai mums senstant netenka savo magiškos galios. Renkantis priemones nuo senėjimo, pagrindinė taisyklė yra vengti ryškių kontrastų.

Visi šviesūs peleniniai atspalviai daro tikrus stebuklus, sugrąžindami mums jaunatvišką išvaizdą: jie nepalieka rausvų tonų, sušvelnina veido bruožus ir puikiai dera prie pirmųjų žilų plaukų. Kirpimas taip pat turėtų būti atitinkamas. Tinkamiausios šukuosenos būtų tokios, kai plaukai gali laisvai kristi, o atskiros sruogos krenta ant veido. Tai suteikia šukuosenai gyvybingumo ir veidas neatrodo taip griežtai, kaip su ežiuku kirptais plaukais ar griežtai sulaižyta šukuosena.

Renkantis raudoną plaukų spalvą kaip nuo senėjimo saugančią priemonę, derėtų atminti tris neigiamas tokio pasirinkimo puses. Pirmiausia, raudona plaukų spalva atsispindi ant veido odos, todėl išryškėja jos blyškumas ir rausvos dėmės.

Antra, raudoni pigmentai nelabai gerai tvirtinasi prie žilų plaukų, todėl norėdama tolygiai nusidažyti plaukus raudona spalva, turėtumėte naudoti labai stiprius plaukų dažus. Ir galiausiai trečia – natūralios raudonplaukės toks retas reiškinys, kad toks pasirinkimas neabejotinai neliks nepastebėtas – visi supras, kad stengiatės atrodyti jaunesnė. Juodi plaukai pernelyg griežtai įrėmina veidą ir, jeigu oda pablyškusi, išryškina kiekvieną jos detalę, taigi ir kiekvieną, net ir pačią mažiausią, raukšlelę. Įmantrios dirbtinai atrodančios mėlynos sruogelės ar panašios išskirtinės detalės yra žaismingos ir drąsios asmenybės išraiška. Tačiau jos tikrai nesuteiks išvaizdai jaunatviškumo. Veikiau atvirkščiai – tik šauks visiems, kaip jūs trokštate atrodyti jaunesnė.