Kaip Eltai sakė Sveikatos apsaugos ministerijos Pirminio lygio koordinavimo skyriaus specialistė Alvyda Naujokaitė, mažiausiai gyventojų aptarnauja Marijampolės, Alytaus ir Utenos GMP dispečerinės.
„Turint mažiau atskirų GMP dispečerinių bus galima greičiau ir operatyviau aptarnauti žmones, nes svarbiausia yra, kad skambutis būtų priimtas ir perduotas GMP ekipažui laiku, o ne iš kurio miesto bus valdoma ši sistema“, – pabrėžė SAM atstovė.
Pasak A. Naujokaitės, nuo liepos 1 dienoms veiksiančioms 5 dispečerinėms nustatyti tokie patys kokybės reikalavimai.
„Dispečerinės galės pakeisti viena kitą įvykus gedimui, dėl to visiems Lietuvos gyventojams pagerės GMP paslaugų kokybė ir saugumas“, – pridūrė ji.
Šiuo metu šalyje veikia 8 GMP dispečerinės – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių Panevėžio, Alytaus, Utenos ir Marijampolės. GMP dispečerinių aptarnaujamos teritorijos: Vilniaus GMP aptarnauja 860 455 gyventojų, Kauno – 746 895 gyventojus, Šiaulių – 417 763 gyventojus, Klaipėdos – 267 416 gyventojus, Panevėžio –199 582 gyventojus, Alytaus –145 131 gyventoją, Utenos – 81 947 gyventojus, Marijampolės – 80 818 gyventojų.
Greitosios medicinos pagalbos pertvarkos gairėse nustatyta, kad GMP brigados išdėstomos tolygiai visoje Lietuvos teritorijoje, atsižvelgiant į būtinosios medicinos pagalbos poreikį ir teritorijos plotą bei susisiekimo technines galimybes.
Už GMP brigadų išdėstymą atsakinga pati GMP įstaiga.