Ji yra pirmoji ir kol kas vienintelė lietuvė, pakviesta žaisti į pasaulyje garsų Vokietijos sporto klubą „Bayern“. Užsienio klubai talentingą merginą pastebėjo dar tuomet, kai jai buvo 17 metų.
Savo gimimo istoriją sužinojo būdama jau paauglė
„Kad gimiau neišnešiota, sužinojau, kai man buvo maždaug 15 metų. Tiesiog nugirdau tėvų pokalbį, tačiau pernelyg šios žinios nesureikšminau ir nieko daugiau jų neklausinėjau. Tačiau prieš tris savaites tėtis vieną dieną parėjo namo ir pareiškė, kad atrado Neišnešiotų naujagimių asociaciją ir užpildė anketą, kad į ją įstotų. Netrukus sužinojome, kad organizuojamas renginys Pasaulinės neišnešiotų naujagimių dienos progą. Nuo tada mūsų šeimoje prasidėjo šurmulys, pasirengimas jam. Šiek tiek pasidomėjau šia tema – paskaičiau keletą straipsnių, Youtube panaršiau. Supratau, kad žmonėms trūksta informacijos šia tema. Susidaro įspūdis, kad mažai kas pasikeitė nuo tų laikų, kai mane gimdė mama, todėl norisi mamas, kurios susilaukia neišnešiotų kūdikių, nuraminti, kad dažniausiai viskas būna gerai“, - DELFI pasakojo R. Armonaitė.
Būdama 12-13 metų, mergaitė sužinojo ir tai, kad turėjo dvynę sesę, kuri per gimdymą neišgyveno. Mama jai tiesiog pasakė šį faktą, pernelyg nepasakodama detalių.
„Reikia pripažinti, kad ta žinia manęs tarsi labai nepalietė. Gal kartais giliai širdyje paliūdėdavau dėl nepažintos sesės, bet labai retai. Juolab kad turėjau 5 metais jaunesnę sesutę namuose“, - atviravo pašnekovė.
„Užsienyje teko patirti visko, bet gal man pasisekė – mane supo geri žmonės. Žinoma, namo visada norėdavau. Jau dvi savaitės prieš atostogas mano lagaminas būdavo sukrautas. Iš esmės augau kaip visi vaikai, lankiau ir lopšelį, ir darželį, ir mokyklą. Ir mokytis neblogai sekėsi. Stalo tenisą atradau nuo 7 metų, man tai pasirodė labai patrauklus, azartiškas žaidimas. Žinoma, sporte reikia daug valios ir atkaklumo, atsisakyti reikia praktiškai visko – visų pramogų ir malonumų, turi būti griežtas poilsio režimas. Nuo pirmadienio iki penktadienio vyksta treniruotės, kartais net po kelias per dieną, savaitgaliai visi taip pat užimti, nes vyksta varžybos. Naują savaitę vėl viskas prasideda iš pradžių“, - pasakojo mergina.
Gaudaus sovietmečio ligoninėje
Ramunės mama Alina Armonienė pirmuosius dukters gyvenimo mėnesius iki šiol prisimena taip, tarsi tai būtų įvykę vakar.
„Buvome jauni, nepatyrėme, manėme, kad viskas gausis savaime, tad rūpėjo išsilaikyti sesiją, dirbti, o sveikata pernelyg nesirūpinau. Nežinojau, kad laukiuosi dvynių. Tuomet metu jokios kitos diagnostikos, išskyrus gydytojo pasiklausymą triūbele nebuvo. Gydytojai nepastebėjo. Jei būčiau žinojusi, gal būčiau sumažinusi savo gyvenimo tempą. Labiausiai buvo sunku tai, kad kai tu atvažiuoji į ligoninę, esi vienas, artimieji negali būti šalia tavęs, nėra jokių kontaktų. Gydytojai taip pat nerodė dėmesio, nebūdavo taip, kad ateitų į palatą ir praneštų – „šią naktį išgyvenome“. Tik tiek ir buvo galima tikėtis. Dukters man niekas nerodė, tik ateidavau paklausti, ar dar yra. Po savaitės mane išleido namo, tik atnešdavau pieno. Jį atiduodavo kažkam iš skyriaus kūdikių, o maniškė gaudavo tą lašelį iš kurios nors skyriaus mamos, mat nerizikuodavo duoti mano pieno, kuris būdavo atneštas iš namų“, - pasakojo moteris.
A. Armonienė prisipažino, kad didelio liūdesio dėl kitos mergaitės mirties nejutusi, nes tuo metu jai buvo įkalta į galvą, kad ne laiku gimę vaikai traktuojami kaip persileidimas, tai nebuvo laikoma gimimu.
Mamai viską teko atrasti pačiai
Tuo metu moteris neturėjo jokios informacijos apie tai, kas vyksta su neišnešiotais vaikais. „Buvo žiaurus informacijos badas, nebuvo žmogaus, kuris galėtų papasakoti, kas vyksta, gydytojai taip pat nesileido į kalbas. Knygų taip pat neradau, interneto tuo metu nebuvo, taigi viską atradinėjau pati. Pavyzdžiui, kai Vilniuje gydytoja pasakė, kad į šviesą reaguoja, tuo metu man buvo naujiena, kad gali ir nereaguoti. Gal ir gerai, kad tuomet nežinojau, kad tokiems vaikams gresia aklumas“, - prisiminė A. Armonienė.
Kai mergaitę parsivežė namo, tėvai stengėsi ją saugoti nuo sergančių žmonių kaip įmanydami, tačiau visgi neaugino šiltadaržio sąlygomis. Ji pernelyg ir nesirgo, tik darželyje teko kamuotis su dažnais bronchitais. Vasarą, gydytojų patarti, Ramunę tėvai bent dviem savaitėms veždavo prie jūros, stebėjo jos poilsio režimą, saugojo nuo pervargimo.
„Ji augo atkakli, užsispyrusi – bet kur jos nepastumsi. Ji nėra akiplėša, bet jei kažką nusprendžia, neišmuši iš vėžių. Tik visgi jautėsi, kad yra iš dvynukių – jai nuolat reikėdavo antrosios, labai patikimo ryšio, į kurį galėtų atsiremti, todėl visada turėdavo labai artimą draugę. Jei tik su mergaite draugystė iširdavo, tuoj pat susirasdavo naują. Kai Ramunė gavo pasiūlymą išvykti, mes neprieštaravome, nes matėme, kad ji nori. Kai nuvykome į Briuselį kartu su ja, dar klausėme, ar nepersigalvos, bet ji pasakė, kad nori, be to, jau mokykloje buvo pranešusi, kad išvažiuoja. Pirmus metus svetur buvo labai didelių problemų su kalba. Angliškai ji šiek tiek mokėjo, bet Belgijoje ne visi kalba angliškai. Ji negalėjo susikalbėti su visais šeimos nariais, kurioje gyveno“, - prisiminimais dalinosi A. Armonienė.
Nuotraukų albume – R. Armonaitės gyvenimo akimirkos