„Ten pasakė, kad būklė kritiška, nereikėjo tiek laukti. Neva, dabar svarbu gelbėti mano gyvybę ir padavė pasirašyti, kad sutinku su organų pašalinimu“, - siaubo dieną prisimena 28 metų moteris.

Po ginekologinės operacijos Kristina su trimis metais vyresniu vyru natūraliu būdu nebegalės susilaukti mažylių. Sakydama tai DELFI pašnekovė negalėjo sulaikyti ašarų. Kaip patarė ją operavę Panevėžio ginekologai, jauni žmonės planuoja kreiptis į dirbtinio apvaisinimo kliniką. Tačiau ne Lietuvoje, o Latvijos sostinėje Rygoje.

„Ten geresni specialistai ir kainos palankesnės: Lietuvoje už dirbtinio apvaisinimo procedūrą reikia mokėti 20 tūkst. litų, o Rygoje perpus pigiau – 10 tūkst. litų“, - vilties susilaukti vaikučių nepraranda moteris, po šio įvykio nutarusi išvažiuoti iš Pasvalio ir su vyru įsikurti Kaune.

„Likti Pasvalyje man buvo per sunku: ten dėl nugaros skausmų kreipiausi į gydytoją, jis sakė, kad viskas gerai, o dėl vaisingumo problemų liepė ateiti po švenčių. Tačiau po savaitės skausmai paūmėjo, buvau paguldyta į ligoninę ir kažkodėl su kritiška būkle ten laikyta. Kodėl iš karto nevežė pas aukštesnio lygio specialistus?“ – negali suprasti Kristina.

Išnešė kojomis į priekį

Nugaros skausmus ji pasakojo jautusi porą mėnesių. Dėl to kreipėsi į savo šeimos gydytoją, kuri išrašė siuntimą ginekologo konsultacijai. Prieš pat Kalėdas Kristiną konsultavo ligoninės akušerijos ir ginekologijos skyriaus vedėjas Aurelijus Umantas.

„Jis kažkokių didesnių bėdų neįžvelgė. Pasakė, neva po švenčių susitiksim ir paskui spręsim problemą, kodėl mes su vyru negalim susilaukti vaikų“, - prisiminė moteris. Tačiau po Naujųjų metų iš namų buvo „išnešta kojomis į priekį“.

„Nebepajėgiau nei atsistoti, nei paeiti, nei kalbėti – nieko. Iš skausmo praradinėjau sąmonę. Į Pasvalio ligoninę išvežė greitoji medicinos pagalba. Tačiau ligoninėje nustatė, kad man nieko nėra, viskas lyg ir normaliai, nieko nesakė, tik paguldė į laukiamąjį, kad neužkrėsčiau kitų ligonių, nes buvau su temperatūra, ir kad niekam nesimaišyčiau“, - prisiminė DELFI pašnekovė.

Pasak Kristinos, visą tą laiką ji kentėjo didžiulius skausmus, kurių nepajėgė nuslopinti jokie „dramblinėmis dozėmis“ leidžiami antibiotikai ir nuskausminantieji.

Panevėžio medikai pašiurpo

Moteris pasakojo geriau pasijutusi tik po kelių dienų – sekmadienį linksma kreipėsi į skyriaus vedėją, kad jau daug geriau: pati galėjo išlipti iš lovos ir net paeiti. 

„Tačiau A. Umantas į mane tik nedrąsiai pažvelgė ir nežiūrėdamas pasakė, kad aš nesu pasveikusi, ligoninėje nėra specialistų, kurie gali man padėti ir kad turiu važiuoti pas rimtus gydytojus. Išsigandusi pradėjau tikinti, kad man jau daug geriau, bet jis pasakė, kad eičiau susiruošti kelionei į Panevėžį ir pridūrė, kad man prireiks sėkmės“, - prisiminė pasvalietė.

Kaip paskui pasakojo, greitosios pagalbos mašina atvežtą į Panevėžį ją pasitiko vietos medikai. Po patikros „susiėmė už galvų ir skelbė pavojaus signalą skubiai gabenti į operacinę, nes išlaukta paskutinioji“.

Išvarginta nepakeliamo skausmo, kuris vėl prasidėjo, Kristina prisimena prašiusi arba ją pribaigti arba padėti, nes nebegalėjo kentėti.

Sutiko, kad būtų pašalinti organai

Gydytojai davė pasirašyti raštą, kuriame ji sutiko dėl organų pašalinimo. „Kad likčiau gyva be abejo sutikau!“, - sakė DELFI pašnekovė.

Pabudus reanimacijoje ją palatoje aplankė gydytojų rezidentų delegacija. Jauniems specialistams Kristiną operavę gydytojai sava kalba pasakė diagnozę. „Nieko nesupratau, tik pamačiusi jų veidus supratau, kad nieko gero“, - prisiminė DELFI pašnekovė, pridurdama, kad gydytojai apskritai neaiškina pacientams, kas jiems yra ir ką darys ar padarė.

Palatoje Kristinos laukė vyras. Netramdydamas ašarų jis pasakė, kad žmonai teko pašalinti kiaušintakius ir kiaušides, neva gydytojai gelbėjo, ką galėjo ir ką pavyko išgelbėt, tą paliko.

„Sakė, buvo smarkiai uždelsta ir nuo susidariusio uždegimo ir komplikacijų viskas plūduriavo uždegime“, - pasakojo Kristina.

Ją operavę medikai vėliau klausė, kodėl tiek buvo laikyta Pasvalio ligoninėje ir kodėl gydytojai leido, kad viskas sunyktų.

„Tik aš jau nesugebėjau atsakyt į šį klausimą. Tyliai nusprendžiau palikt, kaip yra, nes laiko nebesugražinsi ir kas padaryta, to nebepakeisiu nei aš, nei Dievas“, - sakė DELFI pašnekovė, pridurdama, jog ji – 28 metų, neturinti vaikų, o sužalota visam gyvenimui.

„Ačiū Dievui, yra dvidešimt pirmas amžius, mokslas toli pažengęs ir su dideliais finansais gal dar pavyks susilaukti vaikų“, - vylėsi pasvalietė, savo istorija nutarusi pasidalyti dėl kitų moterų.

„Aš tai nieko nepakeisiu, bet pagalvojau apie kitas, kurioms gali taip atsitikti, kad žinotų į ką kreipiasi ir kas gali atsitikti, jei gydytojai bus abejingi, neišmanantys ir bijantys tai pripažinti“, - sakė Kristina.

Ligoninės vadovas: Kristinos pasakojimas neatitinka ligos istorijos

Pasvalio ligoninės vyriausiasis gydytojas Rolandas Rastauskas DELFI teigė, jog Kristinos pateikti faktai nesutampa su realiai fiksuotais ligos istorijoje.

„Dėl konfidencialumo principo pagal Pacientų teisių ir žalos atlyginimo įstatymą negaliu atskleisti ligos detalių, bet akivaizdu, kad gyvenimo ir ligos anamnezė turėjo įtakos jos būklei, o ne gydymas Pasvalio ligoninės akušerijos-ginekologijos skyriuje“, - sakė vyr. gydytojas, patikslindamas, jog pacientė miestelio ligoninėje gydėsi ne 4 paras, o nepilnas dvi.

„Pacientė buvo stacionarizuota sausio 11 dienos vakare, po paros nuo susirgimo pradžios nustatyta liga, paskirtas adekvatus gydymas. Kitą dieną pacientės būklė buvo pagerėjusi, todėl tęstas paskirtas gydymas. Pakilus temperatūrai, po nepilnų dviejų dienų perkelta i Panevėžio ligoninę, kur buvo operuota“, - sakė R. Rastauskas.

Ligoninės gydytojas citavo ginekologus, kurių teigimu, „tos dvi nepilnos dienos negalėjo turėti žymios įtakos ligos pasekmėms“.

„Tai greičiau ankstesnių buvusių ligų pasekmė. Todėl siūlyčiau Jums pasidomėti, kuo ir kiek kartų ji gydėsi Kauno ligoninėse, kiek kartų ir dėl ko buvo prieš tai operuota. Mes tuos duomenis turime ir Jums galėtume atskleisti, jei turėtumėte notaro patvirtintą pacientės raštišką sutikimą, patvirtintą notaro arba atvyktumėte kartu su buvusia mūsų paciente“, - sakė ligoninės vadovas.

R. Rastausko nuomone, tiksliausią atsakymą šioje istorijoje, ko gero, duotų medicininis auditas, kuris „galėtų įvertinti visą pacientės gyvenimo ir ligos istoriją ir pagalbą, suteiktą visose gydymo įstaigose“.

Pasak Pasvalio ligoninės vyriausiojo gydytojo, Kristinos minėtas ginekologas A.Umantas šiuo metu atostogauja, todėl jo apklausti nebuvo galimybės.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (341)