Piktnaudžiaujančių išmaniaisiais prietaisais asmenų pilkosios medžiagos tankis priekinėje smegenų žievės dalyje, kuri atsakinga už kognityvines funkcijas ir emocijų kontroliavimą, sumažėja. Naujasis mokslininkų atliktas tyrimas paskelbtas žurnale „PLoS ONE“ , taip pat trumpai šis tyrimas pristatytas universiteto išplatintame pranešime spaudai.

75 suaugusiems asmenims atliktas magnetinės tomografijos tyrimas parodė, kad tų, kas turi įprotį naudotis keliais informacijos šaltiniais (ne tik kompiuteriais ir išmaniaisiais telefonais, tačiau taip pat ir televizoriais, laikraščiais ir žurnalais) vienu metu, pilkosios medžiagos tankis priekinėje smegenų žievės dalyje yra mažesnis. Respondentų įpročiai buvo vertinami paprašius užpildyti anketą.

Naujasis atliktas tyrimas dera su kitais neurofiziologijos srityje atliktais tyrimais. Kelių išmaniųjų prietaisų naudojimas vienu metu jau anksčiau buvo siejamas su dėmesio stoka ir emocinėmis problemomis, pavyzdžiui, depresija ir padidėjusiu dirglumu.

„Konkretūs sąveikos mechanizmai nėra aiškūs. Galbūt žmonės, kurių priekinė smegenų žievės dalis yra plonesnė, prastai kontroliuojantys emocijas ir pažinimo procesus, yra priversti atlikti keletą darbų vienu metu, arba ilgai trunkanti kelių užduočių vykdymo vienu metu patirtis sukelia struktūrinius smegenų pakitimus. Norint išsiaiškinti šio priežasties ir pasekmės ryšio kryptį teks atlikti ilgai trunkančius tyrimus“, - samprotavimais pasidalino vienas iš šio tyrimo autorių neurofiziologas Kepkee Lohas.

Vertėtų nepamiršti, kad smegenų struktūra kinta dėl įvairių patirčių, kurios nebūtinai yra tik neigiamos. Atlikus kitus tyrimus buvo nustatyta, kad pilkosios medžiagos tankis transformuojasi, pavyzdžiui, Londono žemėlapį išstudijavusių taksi vairuotojų ir pradedančiųjų iliuzionistų smegenyse.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (6)