„The Daily Mail“ skelbia specialisto teiginius apie pirmąjį nuoseklų šalies psichinės sveikatos tyrimą, kuris atskleidė, jog psichologinių sutrikimų net 20-40 proc. dažniau turi moterys, o ne vyrai.
Stresas, siejamas su pareiga moteriai vienu metu puikiai atlikti net kelis socialinius vaidmenis, yra svarbiausias veiksnys, kodėl būtent moterys dažniau serga depresija ir kenčia nuo įvairiausių fobijų.
„Didžiausias vyrų ir moterų psichologinės būklės skirtumas pasireiškia sąlygomis, kurias lemia aplinka, o ne genais. Labai tikėtina, jog moterys patiria daugiau streso, nes jų socialinių vaidmenų keliami reikalavimai labai aukšti. Iš moters šiais laikais tikimasi, jog ji bus ir globėja, ir namų židinio kurstytoja, ir maitintoja – o prie viso to dar žavės tobula išvaizda“, - teigia knygos autorius.
„Turint omenyje, kad namų ruošos darbai rimtai nevertinami, darbe moterims dažniausiai mokamas mažesnis atlyginimas nei vyrams, joms sunkiau siekti karjeros, vienu metu tenka atlikti net kelis socialinius vaidmenis, o visuomenė dar jas bombarduoja tobulai atrodančių gražuolių įvaizdžiais, būtų keista, jeigu toks gyvenimas nekeltų emocinio ir psichologinio diskomforto“, - tvirtina D.Freemanas.
„Toks spaudimas gali priversti moterį jaustis taip, tarsi jai kažkas nepavyko, jos patyrė nesėkmę, jas paliko likimo valiai. Tokios būsenos gali sukelti rimtų psichologinių problemų – pavyzdžiui, nerimą ir depresiją“, - įsitikinęs profesorius.
Knygoje „The Stressed Sex: Uncovering the Truth about Men, Women, and Mental Health“ („Streso kamuojama lytis: visa tiesa apie vyrus, moteris ir psichinę sveikatą“) rašoma, jog moterys dažniau nei vyrai serga depresija, jas kankina panika, įvairios fobijos, nemiga, potrauminio streso ir valgymo sutrikimai.
Vyrai dažniau pasiduota alkoholizmui, narkotikams, juos kankina pykčio problemos, knygoje konstatuoja D. Freemanas ir knygos bendraautorius Jasonas Freemanas.