Per mėnesį visiems suaugusiems asmenims, kuriems nustatytas sunkus šlapimo nelaikymas, bus kompensuojami 45 vienetai sauskelnių, o asmenims, kuriems nustatytas vidutinis šlapimo nelaikymas – 60 vienetų įklotų.
Vaikams, kuriems nustatyta visiška negalia (ar sunkaus neįgalumo lygis), kaip ir anksčiau, per mėnesį bus kompensuojama 60 vienetų sauskelnių arba 60 vienetų įklotų.
Nelaikantiems vaikams ir suaugusiems bus kompensuojama 45 vienetai sauskelnių arba 60 vienetų įklotų per mėnesį.
Jei asmeniui nustatytas ir šlapimo, ir išmatų nelaikymas, sudaryta galimybė gauti kompensuojamąsias sauskelnes dėl abiejų diagnozių atskirai – gauti 90 vienetų sauskelnių per mėnesį.
Iki šiol kompensuojamųjų sauskelnių, įklotų ar vienkartinių paklodžių gydytojai, slaugytojai galėjo išrašyti šlapimo arba išmatų nelaikantiems žmonėms, kuriems nustatyta visiška negalia ar specialusis nuolatinės slaugos poreikis.
Taip pat šios priemonės buvo skiriamos žmonėms, kuriems diagnozuota galvos ir nugaros smegenų displazija, galvos ir nugaros smegenų kraujotakos sutrikimai, dėl centrinės nervų sistemos ir nugaros smegenų sužalojimo padarinių, liekamųjų kūdikių cerebrinio paralyžiaus reiškinių, sergant išsėtine skleroze.
Sveikatos apsaugos ministerija primena, kad tiek kompensuojamųjų sauskelnių, tiek kitų kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių, naudojamų turint šlapimo ir išmatų nelaikymo problemų, receptus gali išrašyti ne tik gydytojai, bet ir slaugytojai, jei tai pakartotinis recepto išrašymas ir gydytojas yra nustatęs šlapimo nelaikymo laipsnį.
PSDF biudžeto lėšomis kompensuojamos tik tos medicinos pagalbos priemonės, kurios yra įrašytos į Kompensuojamųjų medicinos pagalbos priemonių sąrašą. Pernai tam iš PSDF biudžeto buvo išleista 15,3 mln. eurų. Priemones naudojo 147,6 tūkst. žmonių.