NVSC duomenimis, Lietuvoje per praėjusią savaitę bendras sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis siekė 72,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų, ankstesniąją savaitę – šiek tiek daugiau – 75,9 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Praėjusią savaitę mažiausiai gripu ir ŪVKTI sirgo Utenos apskrities gyventojai (rodiklis – 21,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų), daugiausiai – Klaipėdos apskrities (rodiklis 86,3 atvejo 10 tūkst. gyventojų).
Pastarąją savaitę gripas diagnozuotas 7 Lietuvos gyventojams, ankstesniąją savaitę gripu sirgo taip pat 7 asmenys.
40–41-ąją šių metų savaitę dėl gripo ligoninėse negulėjo nė vienas asmuo.
Sergamumo gripu ir ŪVKTI duomenys apskrityse:
2020–2021 m. gripo sezono 41-ąją savaitę bendras Lietuvos gyventojų sergamumo rodiklis buvo 26,8 atvejo 10 tūkst. gyventojų, o 2021–2022 m. gripo sezono 41-ąją savaitę – beveik 3 kartus daugiau – 72,4 atvejo 10 tūkst. gyventojų.
Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos duomenimis, 2021 m. 40 sav. buvo paimtas 1 ėminys dėl gripo viruso nustatymo, 180 gautų ėminių COVID-19 ligai nustatyti buvo atliekami ir gripo viruso nustatymo tyrimai. Iš 181 ėminio gripo virusas išskirtas nebuvo.
Sergamumas gripu ir ŪVKTI Lietuvoje gripo sezonų metu nuo 2018 m.:
Vieno vizito metu galima pasiskiepyti ne tik nuo gripo
Primename, kad efektyviausia priemonė, apsauganti ne tik nuo gripo, bet ir šiuo laikotarpiu plintančios pneumokokinės ar COVID-19 ligos, yra skiepai. Asmenys, vieno vizito metu norintys iš karto pasiskiepyti nuo kelių skirtingų ligų, turi kreiptis į savo šeimos gydytoją. Rizikos grupėms priklausantys asmenys nuo gripo ir pneumokokinės infekcijos skiepijami nemokamai.
Nemokamai nuo COVID-19 skiepijami visi asmenys, sulaukę 12 metų. Vaikus vakcinai turi užregistruoti tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai. Registruotis skiepui reikia internetu www.koronastop.lt arba Karštosios linijos tel. 1808.
Priemonės, apsaugančios nuo gripo ir ŪVKTI:
- Kosint ir čiaudint užsidengti burną ir nosį vienkartine nosine. Panaudotą nosinaitę išmesti.
- Kuo dažniau plauti rankas, ypač slaugant ligonį ir prieš valgį.
- Dažnai vėdinti bei drėgnu būdu valyti patalpas.
- Gerti daug skysčių, geriau su vitaminu C.
- Daugiau valgyti vaisių, daržovių.
- Tinkamai rengtis, neperšalti.
- Aktyviai leisti laisvalaikį.
- Susirgus rekomenduojama nesigydyti patiems, o kreiptis į savo šeimos gydytoją.