PSO Tarptautinė vėžio tyrimų agentūra (IARC) taip pat persvarstė 1991 m. padarytą išvadą dėl kavos įtakos šlapimo pūslės vėžiui. Sprendimas buvo pakeistas iš naujo įvertinus daugiau nei 500 tyrimų, kuriais buvo siekta nustatyti vėžio ir įvairiausių karštų gėrimų, pvz., arbatos, kavos ir Pietų Amerikoje populiarios matės ryšį.
IARC specialistai nustatė, kad kava nesukelia ir neskatina kasos, krūties bei prostatos vėžio.
Dėl dar 20-ies vėžio rūšių tikslių išvadų padaryti nepavyko.
Nacionalinės kavos tiekėjų asociacijos (NCA) prezidentas Billas Muray sako: „Šis atradimas – džiugi ir reikšminga žinia kavos mėgėjams. Ji patvirtina begalės nepriklausomų mokslininkų atliktų tyrimų išvadas.“
IARC vadovas mokslų daktaras Christopheris Wildas sako: „Šie rezultatai rodo, kad labai karšti gėrimai gali būti vieni iš stemplės vėžio sukėlėjų. Be to, pavojų kelia ne patys gėrimai, o jų temperatūra.“
Arbatos ir kavos mėgėjams ataskaitą pateikę mokslininkai pataria palaukti, kol gėrimas atvės, ypač jei į jį neįpilta pieno.
Tyrimo vadovė mokslų daktarė Rachel Thompson iš Pasaulinio vėžio tyrimų fondo sako: „Šis naujas tyrimas, įrodantis, kad geriant labai karštus gėrimus gali padidėti rizika susirgti stemplės vėžiu, yra labai įdomus.“
„Analizuodami savo pačių gautus rezultatus nustatėme panašų faktą apie žmones, geriančius matę – iš Pietų Amerikos kilusią žolelių arbatą, kuri deginančiai karšta siurbiama per metalinį vamzdelį. Taigi, nieko stebėtino, kad tą patį galima pasakyti ir apie kitus gėrimus, kurie vartojami karšti. Ateityje ketiname atlikti ir daugiau su karštais gėrimais susijusių tyrimų.“
„Jei mėgstate arbatą, žinokite, kad naujausios išvados visiškai nereiškia, jog turite atsisakyti karštų gėrimų. Riziką susirgti vėžiu kelia labai aukšta temperatūra, todėl prieš gerdami arbatą arba kitokį karštą gėrimą, ypač jei nesipilate pieno, paprasčiausiai šiek tiek palaukite, kad jis atvėstų.“