Mergaitė traumą pajuto tik išlipusi iš vandens

Kaip pasakojo viename iš sveikatingumo ir sporto klubų „Impuls“ besilankanti DELFI skaitytoja, paskutinį kartą iš klubo ji grįžo nubrozdintomis kojomis, o kartu su ja buvusiai mergaitei netgi prireikė pirmosios pagalbos vaistinėlės.

„Kai išlipome iš vandens po vandens atrakciono, pamačiau, kad vaikui iš pėdos kraujas tiesiog srūva. Tuomet ir prisiminiau, kad vandenyje keletą kartų atsitrenkėme į sienelę. Buvome nuvestos į medicinos punktą, kur žaizdą sutvarstė, tačiau apsilankymą teko baigti – negi vaikas kraujuota koja vėl lįs į vandenį“, - pasakojo moteris.

Pašnekovė patikino, kad trauma įvyko ne dėl jų kaltės. Anot jos, mergaitė labai rami ir atsargi, niekada nečiuožia kalneliais ir vengia situacijų, kurios gali būti pavojingos. Moteris mano, kad mažametė galėjo atsitrenkti į netvarkingą sienelės ruožą – mat lygi sienelė negalėtų palikti gilios žaizdos. Visgi pretenzijų klubui ji neketina reikšti – didelės žalos sveikatai nebuvo padaryta.

Prieš dvejus metus viename iš Kauno „Impuls“ klubų buvo nutikęs rimtesnis incidentas. Tąkart nuo kalnelio čiuožęs vaikas liko su plėštine žaizda, kurią teko sukabinti septyniomis siūlėmis. Klubas savo kaltės nepripažino ir neatsargumu apkaltino patį vaiką ir jo mamą – esą vaikui buvo pažeistas apgamas, tačiau mama turėjo žinoti, kad čiuožiant ant nugaros rizika jį susižeisti padidėja.

Neretai lankytojai teigia išeinantys su mėlynėmis ir nubrozdinimais ir iš „Vichy“ vandens parko, garsėjančio savo kalneliais. „Mano sūnus yra atsargus – jis paprastai čiuožia tik su pripučiamomis valtimis, tačiau kartą su draugu, čiuoždami stačiu kalnelio ruožu, jie abu vos neiškrito iš valties. Abiem vaikams teko pajusti, kaip per nugarą braukia tarsi kažkokios grotelės. Laimė, jie nieko nenusibrozdino“, - pasakojo kita mama.

Tačiau internetiniame skundų puslapyje galima rasti ir pavojingesnių nutikimų – žmonės pasakoja, kad leisdamiesi valtimi susitrenkė galvą į sieną, susižeidė alkūnę, nusibrozdino sėdmenis. Šios traumos nedidelės, tačiau prieš keletą metų spaudoje aprašytas atvejis, kai moteris, iškritusi iš guminės valties, susilaužė raktikaulį, šonkaulį ir susitrenkė galvos smegenis. Parko administracija pareiškė, kad nelaimė galėjo įvykti dėl jos pačios kaltės. Kitam vyriškiui, kai jis trenkėsi į baseino sienelę, lūžo pėdos kaulas, plyšo pėdos raiščiai.

Parkų atstovai skundžiasi, kad ne visada pavyksta sudrausminti lankytojus

UAB „Impuls LTU“ rinkodaros vadovė Giedrė Padagaitė teigė, kad atskira susižeidimų statistika nevedama, visgi pripažino, kad vaikams jie nutinka. „Didžiausia grėsmė įvairiems nutikimams (kur jie benutiktų – namuose, baseine ar kitose vietose) iškyla tuomet, kai vaikais nepasirūpina patys tėvai ar vaikai jų neklauso ir nepaiso saugaus elgesio taisyklių (bėgioja, stumdosi, šokinėja į vandenį neleistinose vietose)“, - teigė pašnekovė.

Anot plaukimo trenerio Kęstučio, pagrindiniai nutikimai baseino zonoje – galvos, kelio, alkūnių sutrenkimai. Tai įvyksta bėgant ar stumdantis, juolab kad dažnai tiek vaikai, tiek suaugusieji nedėvi šlepečių ar kitos šlapiai zonai pritaikytos avalynės, ką dėvėti yra privaloma baseino zonoje. Neretai tėvai eina sportuoti ir palieka vaikus vienus baseine, o vaikai tuo tarpu prisigalvoja savų žaidimų, kurie dažnai gali būti pavojingi: pavyzdžiui, užsiropščia ant bangų baseino kamuolio, ką daryti griežtai draudžiama ir nė nepaiso drausminimų.

Anot trenerio, jei tėvai nepaliktų savo vaikų vienų, jei vaikai klausytų baseino zoną prižiūrinčių trenerių bei paisytų taisyklių, neatsirastų nė vienos galimybės sau pakenkti. Tačiau vaikams taisyklės neegzistuoja, o suaugusieji jų nepaiso.

„Vichy“ vandens parko Saugos ir gelbėtojų vadovas Rytis Bekintis taip pat pabrėžė, kad visos traumos įvyksta dėl netinkamo lankytojų elgesio. Anot jo, vanduo – padidintos rizikos vieta, tad čia reikia elgtis itin dėmesingai.

„Vaikai neįvertina rizikos, pasekmių – kas gali nutikti. Pavyzdžiui, jie nepagalvos: „Geriau nebėgsiu, nes paslysiu“. Taip pat ne visada įvertina baseino gylį, neria ir trenkiasi galva ar prasiskelia alkūnę, nors nardyti yra draudžiama. Stengiamės apsaugoti vietas, kuriose įvyksta traumų, pavyzdžiui, keitėme dangą, kad ji nebūtų tokia slidi. Visgi vanduo yra vanduo. Būna, kad nusileidimo kalnelyje vaikas kažką susimuša, pirštą kažkur įsirėžia. Koks nors nerimtas įvykis nutinka praktiškai kasdien. Tenka pleistrą užklijuoti, ant galvos ledo uždėti. Tai dažnas dalykas. Tačiau rimtų traumų seniai nebuvo“, - sakė pašnekovas.

Anot jo, didžiausia nutikusi trauma vaikui buvo smegenų sutrenkimas, tačiau paprastai vaikai atsiperka galvos sumušimais. „Pabūna pusvalandį ar valandą pas mūsų seselę ir paprastai išleidžiami namo. Specialistė įvertina, ar užtenka suteikti pirmąją pagalbą, ar reikia kviesti greitąją pagalbą. Būna, kad tėvai ir patys jį išveža pas gydytoją“, - teigė „Vichy“ atstovas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (107)