Prieštaringai vertinamo tyrimo rezultatai rodo, kad vartojant sūrį, pagamintą iš nepasterizuoto karvių pieno, didinamas pavojus susidurti su atsparumo antibiotikams problema.

Vienu didžiausių žmonijai kylančių pavojų vadinama problema lyginama su terorizmu ir globaliniu atšilimu. Atsparumo krizė sukelia įprastai nepavojingas infekcijas, kurios, deja, gali virsti mirtinomis, jei medikamentinis gydymas būna neveiksmingas, rašo „The Daily Mail“.

Šveicarų mokslininkai aptiko naują antibiotikams atsparų geną karvių pieno produktuose, galintį šią problemą gilinti. Žinomų Macrococcus caseolyticus pavadinimu iš pirmo žvilgsnio pavojaus nekeliančių bakterijų randama ant pieninių karvių odos ir jos gali būti paskleidžiamos karves melžiant.

Berno universiteto mokslininkai teigia, kad vienas iš genų, žinomas mecD pavadinimu, gali sutrikdyti vaistų, naudojamų meticilinui atsparios Staphylococcus aureus (MRSA) sukeltai infekcijai gydyti, veiksmingumą. Meticilinui atsparus genas gali paversti ant žmogaus odos aptinkamas Staphylococcus aureus bakterijas mirtinu pavojumi.

Remiantis naujausiais duomenimis, superbakterijomis, kurių neįveikia įprastiniai antibiotikai, per metus apsikrečia mažiausiai 800 britų. Nors rodikliai gerėja, vis tik po infekcijos patekimo į organizmą ketvirtadalis apsikrėtusių pacientų miršta vos per 30 dienų.

Remiantis „Scientific Reports“ skelbimu tyrimu, M. caseolyticus, kiek yra žinoma, žmonėms ligų nesukelia. Paprastai šios bakterijos žūsta pasterizacijos metu, taigi pasterizuotus produktus vartojantiesiems rizika nekyla. Vis tik nepasterizuoto pieno produktuose šių bakterijų gali likti.

Mokslininkams kelia nerimą kelia tai, kad bakterijoms patekus į žmogaus genus gali kilti pavojingesnė MRSA infekcija. „Itin svarbu toliau stebėti šio atsparumo geno evoliuciją ir plitimą tiek žmonių, tiek ir gyvūnų organizme gyvenančiose bakterijose“, - patikino vienas iš atlikto tyrimo autorių Vincentas Perretenas. „Rezultatai akcentuoja poreikį kur kas įdėmiau prižiūrėti galvijus JK ir apriboti antibiotikų, naudojamų žemės ūkio sektoriuje, kiekį“, - konstatavo Coilinas Nunanas iš „Alliance to Save our Antibiotics“ organizacijos.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (29)