„Vertinčiau labai neigiamai tokį pasiūlymą. Nepasimokome iš pandemijos valdymo klaidų. Kviečiau pasimokyti iš priverstinių priemonių sveikatos priežiūros srityje taikymo – ne tik etiškumo, bet ir kokią naudą tai duoda“, – antradienį „Žinių radijui“ teigė I. Segalovičienė.
„Žmonės nepiktybiškai tai daro. (...) Norisi pakviesti sprendimų priėmėjus nedaryti tokių vertybinių klaidų, mąstyti labiau orientuotai į žmonių gerovę ir pirmiausia galvoti, ko mes nepadarėme ir ką reikia padaryti, kad būtų geriau, o ne perkėlinėti atsakomybę“, – pabrėžė šalies vadovo vyriausioji patarėja.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę sveikatos apsaugos viceministras Edgaras Diržius nurodė, jog SAM svarstytų galimybę apie neatvykimą nepranešusiems pacientams taikyti baudas. Vis dėlto, anot jo, tai būtų kraštutinis sprendimas.
Šiuo metu ministerija viliasi, kad pas gydytoją neatvykusių ir apie tai neinformavusių pacientų skaičių įmanoma sumažinti taikant pirmiausia minkštąsias priemones.
SAM duomenimis, šiemet apie 78 proc. pacientų pas gydytoją pavyksta patekti per 30 dienų. Sveikatos priežiūros įstaigose praėjusių metų pabaigoje iš viso trūko 652 sveikatos priežiūros specialistų – 524 gydytojų ir 128 kitų sveikatos priežiūros specialistų, iš jų 79 slaugytojų.