Ekspertai teigia, jog saikingos neigiamos patirtys ruošia organizmą ateityje kovoti su streso padariniais, mano tyrimui vadovavęs Markas Siiri iš Bafalo universiteto. Be to, taip sukuriamas praeities skaudžių patirčių kontrolės įspūdis, žmonės išmoksta geriau susidoroti su stresu, paspartėja ląstelių dauginimosi procesas smegenų srityse, atsakingose už kovą su stresu, efektyviau mezgami socialiai tinklai žmonių, galinčių ištikus bėdai padėti. Svarbu pažymėti, jog šiuo atveju kalbame ne tik apie psichologinį, bet ir apie fizinį skausmą.

Mokslininkai atliko eksperimentą: jie paprašė vyrų ir moterų prisiminti nemalonių gyvenimo akimirkų, tarp kurių patirtą fizinį skausmą, išgyventas nelaimes, artimųjų netektis, skyrybas. Tuomet eksperimento dalyviai vieną ranką merkė į ledinį vandenį. Tie, kurie gyvenime jau buvo susidūrę su tiek fiziniu, tiek psichologiniu skausmu, kantriau išlaikė šį išbandymą.

Kitas tyrimas atskleidė, jog žmonės, patyrę daug skaudžių išgyvenimų, ir tie, kurie panašios patirties dar neturi, dažniau skundžiasi nugaros skausmais. Tačiau mokslininkams kol kas nepavyko nustatyti ribos, kurią peržengus skaudžios patirtys pradeda nešti vien žalą.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją