Tai reiškia, kad nuo šiol poliklinikos, rajonų, universiteto, universitetinės ir respublikinės ligoninės turės vadovautis aiškiomis taisyklėmis ir jų laikytis, teikdamos šias paslaugas mūsų šalies pacientams. Šios naujovės leis užtikrinti radiologijos paslaugų konkurenciją ir nebeliks galimybės formuotis monopoliui, kas iki šiol vyko, rašoma ministerijos pranešime.
Ministro A. Verygos teigimu, šių pokyčių reikėjo jau labai seniai, nes radiologijos paslaugos pacientams buvo prieinamos ne visada. Nuo šiol tokių problemų žmonės neturėtų patirti, nes jos bus teikiamos vienodai viso lygio gydymo įstaigoje bet kuriame šalies regione.
„Šie nauji reikalavimai patvirtinti pagal darbo grupėje dirbusių ekspertų siūlymus. Svarbiausias tikslas yra užtikrinti, kad nebūtų iškraipyta šių paslaugų konkurencija ir jos būtų teikiamos vienodomis sąlygomis visur, nesudarant išskirtinių sąlygų vienam paslaugų teikėjui. Tokia grėsmė jau buvo kilusi, nes iki tol galiojęs radiologijos paslaugų teikimo modelis, kuris daugybę metų nebuvo peržiūrėtas, per laiką sudarė galimybes susiformuoti monopoliui“, – sako ministras A. Veryga.
Tai reiškia, ministro A. Verygos nuomone, kad ilgainiui vienas paslaugos tiekėjas būtų galėjęs pradėti diktuoti sąlygas valstybei, gydymo įstaigoms, kelti šių paslaugų kainas ir galiausiai dėl to būtų nukentėję pacientai.
Viceministrės Gintarės Šakalytės teigimu, nuo šiol visose mūsų šalies gydymo įstaigose, teikiančiose vienodo lygio paslaugas, radiologijos paslaugų teikimas būtų reglamentuotas vienodai.
„Pavyzdžiui, poliklinikose, rajonų ligoninių konsultacinėse poliklinikose, kur teikiamos specializuotos ambulatorinės paslaugos, radiologijos technologas turės dirbti visą įstaigos darbo laiką, o gydytojas radiologas – ne trumpiau kaip pusę įstaigos darbo laiko. Rajonų ligoninėse radiologijos technologas dirbs visą parą, gydytojas radiologas – ne trumpiau kaip 7 valandas per parą. Tuo tarpu universitetų, universitetinėse, respublikinėse ligoninėse radiologijos technologas ir gydytojas radiologas turės dirbti visą parą“, - sako viceministrė G. Šakalytė.
Anot viceministrės G. Šakalytės, svarbu žinoti ir tai, kad tuo metu, kai poliklinikose ir rajonų ligoninėse radiologo nebus darbo vietoje, įstaigoje galės būti taikoma teleradilogiją. Tai reiškia, pasitelkus šiuolaikines technologijas bus galima konsultuotis su kitos įstaigos tos srities specialistais.
Šiems pakeitimams, kurie įtvirtinti ministro įsakymu, Konkurencijos taryba pastabų neturėjo, o į Specialiųjų tyrimų tarnybos pasiūlymus – atsižvelgta.
Radiologija – labai svarbi sritis sparčiai tobulėjančioje medicinoje, nes pasitelkus pažangias technologijas galima greitai ir kokybiškai pacientams diagnozuoti būkles. Pavyzdžiui, taikant rentgeno, kompiuterinio ir magnetinio rezonanso diagnostiką, angiografijos, branduolinės diagnostikos, spindulinės terapijos bei ultragarso įrangą.