„Lietuvoje vis dar turime gausybę mirčių, kurių būtų galima išvengti, jei greitosios medicinos pagalbos sistema veiktų sklandžiau.

Kalbu apie sistemines problemas: brigadų trūkumą, didžiulius atstumus, kuriuos tenka įveikti vykstant pas pacientą, medikams tenkančius milžiniškus krūvius, žinių, kaip tekti būtinąją pagalbą, kol atvyks greitoji, trūkumą visuomenėje ir panašiai“, – pažymi Seimo narys T. Tomilinas.

Parlamentaro teigimu, pasitaiko atvejų, kai medikai turi palikti vieną pacientą, nebaigę teikti pagalbos, ir skubėti pas kitą, kurio gyvybei kyla pavojus.

„Greitosios darbuotojai neturėtų būti priversti rinktis, kurio žmogaus gyvybę gelbėti, sistema turėtų pasirūpinti, kad ekipažų būtų pakankamai atsiliepti į visų pacientų kvietimus“, – sako Seimo narys.

Pasak T. Tomilino, laukianti centralizacija yra geras sprendimas, tačiau laikas iki jos gali tapti pavojingu tiems, kam prireikia skubios medikų pagalbos.

Greitoji medicinos pagalba

Nuo liepos 1 dienos prasideda greitosios medicininės pagalbos centralizacija, visi automobiliai ir medikų komandos pereis Sveikatos apsaugos ministerijos žinion, pažymima pranešime žiniasklaidai.

„Poliklinikos žino, kad greitosios tuoj taps ministerijos atsakomybe, tad nebeturi intereso investuoti į įrangos atnaujinimą, rūpintis greitųjų komplektacija, skirti tam papildomų lėšų.

Ministerija, savo ruožtu, finansinius įsipareigojimus perims tik centralizacijai prasidėjus, tad turime pusmetį, kai gyvybės ir mirties klausimas – pačia tikriausia prasme – yra niekieno prioritetas (...)“, – pabrėžia T. Tomilinas.

Po neseniai Anykščiuose įvykusios tragiškos krepšininko mirties, kai greitoji nesuspėjo atvykti laiku, Panevėžio prokurorai pradėjo ikiteisminį tyrimą, ar tinkamai buvo teikiama paslauga. Nors yra žinoma, kad Anykščiuose – vos dvi greitosios brigados, ir jos abi nelaimės metu buvo pas kitus pacientus, prokurorai aiškinsis, ar nebuvo padaryta pažeidimų.

Kaip teigiama pranešime, prie biudžeto svarstymo Seimas ketina grįžti lapkričio pradžioje, kuomet ir bus nuspręsta, kiek lėšų bus skirta konkrečioms sritims ateinančiais metais finansuoti.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją