Šiuo metu Dominikos Respublikoje atostogavusi ir susirgusi moteris yra stacionare, informuoja rbc.ru.

Atvykus į Maskvą klinikinių ligos požymių nepastebėta, o po kelių dienų suprastėjo savijauta, moterį išbėrė, pakilo temperatūra.

„Atlikus pacientės kūno skysčių laboratorinius tyrimus tėvyninės gamybos testavimo sistema, buvo nustatyta Zikos viruso“ infekcija, nurodė vartotojų teisių apsaugos tarnyba „Rospotrebnadzor“.

Šiuo metu moteris yra infekcinių ligų stacionare, jos būklė patenkinama. Medikai stebi šeimos narius. Jie jaučiasi gerai, Zikos viruso požymių nėra.

Daugumai Zikos virusu užsikrėtusių žmonių pasireiškia tik lengvi simptomai, tačiau šios infekcijos protrūkis Lotynų Amerikoje siejamas su kūdikių mikrocefalijos, dėl kurios jų galvos ir smegenys vystosi pernelyg lėtai, staigiu pagausėjimu tame regione.

„Rospotrebnadzor“ rekomendavo Rusijos gyventojams vengti planuoti atostogas šalyse, paveiktas Zikos viruso protrūkio.

Tuo tarpu Rusijos vicepremjeras Genadijus Oniščenka, buvęs „Rospotrebnadzor“ vadovas, pirmadienį agentūrai „Interfax“ sakė, kad pavieniai atvejai, kai Zikos viruso infekcija diagnozuojama iš užsienio sugrįžusiems žmonėms, šio viruso protrūkio nesukels.

„Dėl vienintelio (užsikrėtimo) atvejo apie jokį protrūkį negali būti kalbos“, – teigė jis.

„Šį faktą galima vertinti tik taip: Rusija, kuri yra atvira šalis, šiandien nėra apdrausta nuo tokio įvežimo galybės, – aiškino G.Oniščenka. – Nėra priežasčių panikai, bet adekvačiai reaguoti – visų atitinkamų struktūrų uždavinys.“

Oficiali statistika rodo, kad 18-oje Brazilijos valstijų Zikos karštlige užsikrėtė jau daugiau negu 500 tūkst. žmonių. Šis uodų pernešamas virusas taip pat išplito kai kuriose kitose Pietų ir Centrinės Amerikos šalyse bei keliose valstybėse Ramiojo vandenyno regione. Pavienių užsikrėtimo atvejų nustatyta Europoje ir Jungtinėse Valstijose.

Kaip apsisaugoti

Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro medikai, remdamiesi Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro informacija, parengė rekomendacijas keliautojams.

Informacija keliautojams, vykstantiems į teritorijas, kur plinta Zikos virusas:

Keliautojai, besilankantys šalyse, kuriose registruojamas vietinis Zikos viruso plitimas, turėtų būti informuoti apie besitęsiantį Zikos virusinės infekcijos protrūkį. Teritorijų ir šalių sąrašą, kuriose registruojamas vietinis Zikos virusinės infekcijos plitimas per pastaruosius du mėnesius galite rasti Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro tinklalapyje.

Keliautojai, vykstantys į šias šalis, turėtų:

naudoti asmenines apsaugos priemones, skirtas apsaugai nuo uodų įgėlimų patalpose ir lauke, ypač nuo saulėtekio iki saulėlydžio, kuomet uodai gelia aktyviausiai;

naudoti repelentus pagal ant pakuotės nurodytas instrukcijas. Repelentai, kurių veiklioji medžiaga yra DEET, nerekomenduojami vaikams iki 3 mėnesių, bet nėščios moterys gali juos naudoti;

vilkėti marškinius ilgomis rankovėmis ir mūvėti ilgas kelnes, visų pirma tuo metu, kai Zikos virusą nešiojantys uodai (Aedes) yra aktyviausi;

miegoti ar ilsėtis nuo uodų apsaugotuose ar kondicionuojamuose kambariuose, kitu atveju naudoti tinklelius nuo uodų net dienos metu.

Besilaukiančios ir nėštumą planuojančios moterys, kurios ketina keliauti į paveiktas teritorijas, turėtų pasikonsultuoti su sveikatos priežiūros specialistais apie kelionės planus ir įvertinti riziką bei apsvarstyti kelionės atidėjimą.

Keliautojai, turintys imuninės sistemos sutrikimų ar sergantys sunkiomis lėtinėmis ligomis, dar prieš kelionę turėtų pasikonsultuoti su savo gydytojais ar kelionių klinikos specialistais dėl prevencinių priemonių naudojimo.

Yra įrodymų, kad Zikos virusas gali būti perduodamas lytiniu keliu per spermą ir indikacijų, kad Zikos virusas gali būti aptinkamas spermoje kelias savaites vyrui pasveikus po Zikos virusinės infekcijos. Keliautojams į Zikos viruso paveiktas teritorijas patariama lytinio užsikrėtimo riziką sumažinti naudojant prezervatyvus.

Informacija keliautojams, grįžusiems iš teritorijų, kur plinta Zikos virusas

Keliautojams, kuriems grįžus iš paveiktos teritorijos per tris savaites pasireiškia Zikos virusinės ligos simptomai, patariama kreiptis į savo gydymo įstaigą ir informuoti gydytojus apie buvusią kelionę.

Besilaukiančios moterys, keliavusios teritorijose, kuriose plinta Zikos virusinė infekcija, turėtų pasakyti apie savo kelionę nėštumą prižiūrinčiam gydytojui, kad būtų galima įvertinti jų sveikatos būklę ir tinkamai stebėti.

Keliautojams vyrams, grįžusiems iš teritorijų, kur plinta Zikos virusinė infekcija, lytinių santykių metu su moterimi, kuri gali pastoti ar yra nėščia, rekomenduojama naudoti prezervatyvus:

28 d. po grįžimo iš teritorijos, kur plinta Zikos virusinė infekcija, jeigu neišsivystė ligos simptomai;
6 mėnesius pasveikus po laboratoriškai patvirtintos Zikos virusinės infekcijos.

Šie patarimai yra paremti ribotais įrodymais ir bus peržiūrėti, kai bus žinoma daugiau informacijos. Daugiau informacijos ČIA.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (443)