Kaip trečiadienį pranešė ministerija, skiriant įvairias finansines paskatas, tikimasi išspręsti medikų trūkumo problemą, pritraukti specialistų į regionus, populiarinti sveikatos mokslų srities studijas bei taip gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams.
Kaip skelbta gegužės pradžioje, siekdama užtikrinti pakankamą sveikatos priežiūros specialistų skaičių SAM parengė jų pritraukimo ir išlaikymo veiksmų planą 2024–2029 metams. Iš viso jam numatyta skirti daugiau kaip 30 mln. eurų.
Europos Sąjungos (ES) ir valstybės biudžeto lėšomis finansuojamuose projektuose iki 2029 metų yra planuojamas studijų kainos ir stipendijų finansavimas, priedai prie gydytojų rezidentų darbo užmokesčio, kvalifikacijos tobulinimas ir kitos priemonės.
Siekiant užtikrinti priemonių veiksmingumą, numatyta, kad dalis finansinėmis paskatomis pasinaudojusių asmenų įsipareigotų dirbti ne trumpiau kaip dvejus metus iš anksto suderintoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje.
Esamus ar būsimus sveikatos mokslų studentus, norinčius pasinaudoti finansinėmis paskatomis ir įsidarbinti atitinkamoje sveikatos priežiūros įstaigoje, ministerija kviečia komunikuoti su savivaldybėmis ar asmens sveikatos priežiūros įstaigomis.
SAM duomenimis, sveikatos priežiūros įstaigose praėjusių metų pabaigoje iš viso trūko 652 sveikatos priežiūros specialistų – 524 gydytojų ir 128 kitų sveikatos priežiūros specialistų, iš jų 79 slaugytojų. Valstybės kontrolės pernai atliktos apklausos duomenimis, kiek daugiau nei trečdalis gydymo įstaigų nurodė, kad joms trūksta slaugytojų arba slaugytojo padėjėjų.
Vyriausybės strateginės analizės centro (STRATA) pernai atnaujintas tyrimas prognozuoja, kad 2032 metais Lietuvoje trūks 4 643 bendrosios praktikos slaugytojų, 2 355 slaugytojų padėjėjų, 1 328 išplėstinės praktikos slaugytojų, 543 gydytojo odontologo padėjėjų, 269 šeimos gydytojų, 207 vidaus ligų gydytojų, 146 vaikų ligų gydytojų, 134 skubiosios medicinos gydytojų.