„Jie neatiduoda savo laisvės, jie tiesiog yra laisvi. Jie nieko nesitiki iš kitų žmonių. Aišku, jie bendradarbiauja, dalinasi, myli vienas kitą, bet kad jie galvotų, kad mano laimė yra pas tą, kuris vaikšto – čia yra didžiulė grėsmė“,- laidoje „Jaunas ir talentingas“ sakė L. Vasiliauskas.
„Jeigu tu galvoji, kad tavo laimė yra pas kitą žmogų, tu jauti didelę grėsmę ar baimę net tada, kai kitas kažkur eina. Čia yra natūralu: jei viskas, ko aš norėčiau, būtų ledai, kuriuos turi rankoje, ir tu vaikštai – tai aš tave ir myliu labiausiai, jei tu man duodi tuos ledus, ir aš tavęs nekenčiu labiausiai, jei tu man jų neduodi“, - kalbėjo santykių konsultantas.
Santykiams su žmonėmis, anot L. Vasiliausko, labai reikšminga yra ir tiesos sakymas – visos tiesos, nieko nutylint, nenaudojant net „nekalto melo“, nes kitaip žmonės esą įsispraudžia į rėmelius.
„Tu matai, kad kai kurie žmonės yra daugiau rėmelyje, o kodėl tau tas rėmelis turėtų būti visada aktualus? Tai dabar tu vaidini, kur vaidini, ir nevaidini, kur nevaidini, bet nevaidini daugiau kur. Tam, kad nevaidintum, tu turi sakyti tiesą, o tam, kad sakytum tiesą, turi turėti širdy drąsos“, - sakė jis.
L. Vasiliauskas rekomenduoja tris savęs pažinimo aspektus:
„Pirmas – mes nesame čia tik dėl savęs, mes esame čia tarnauti. Jeigu esi tik dėl savęs, jauti tą tuštumą viduje ir nuobodulį savo gyvenime, nes tada tu niekam neduodi meilės. Tai pirmas aspektas yra atsidavimas – rasti, kaip tarnauti, kaip atsiduoti gyvenimui. Susumavus į vieną žodį, tai būtų kažkas panašaus į Dievą“, - kalbėjo jis.
L. Vasiliausko teigimu, žmonės yra vienas gyvas organizmas, kuris kenčia, jeigu mes nepriimame savęs tokių, kokie esame, jeigu nesame drąsūs ir mylintys.
Kitas etapas, anot jo, yra emocinis išsilaisvinimas, kurio mokyklose nemokina.
„Kada žmonės yra ilgai su pykčiu ar baime, jie ima galvoti, kad jie ir yra tas pyktis ar baimė, bet juk ta baimė nebuvo su juo visą gyvenimą. Reiškia, tu gali egzistuoti be baimės ar pykčio“, - kalbėjo jis.
Trečias dalykas, vardina L. Vasiliauskas, yra išmintis – tada žmogus pamato, kur jis kenkia pats sau.
„Visi sako: neįmanoma sau nekenkti, jeigu kvėpuoju, vis tiek kenkiu, todėl man galima kenkti sau kiekvieną dieną. Daug. Tada tu jauti, kad sau meluoji. Kai jauti, kad sau meluoji, labai gerai pasakyti garsiai: meluoju sau, klaida. Tada bent stabtelsi, apsižvalgysi toje situacijoje, pažiūrėsi, kokie yra kiti variantai ir sumotyvuosi save kitaip“, - kalbėjo jis.
Visą laidos įrašą galite išklausyti čia.