Ministro A. Verygos teigimu, tokių darželių veikla pripažinta ir sėkmingai vystoma ne vienoje šalyje. Tuo metu Lietuvoje iki šiol teisiškai buvo reglamentuota tik tokia ugdymo veikla, kurios didžioji dalis vykdoma patalpose.

„Ugdymo įstaigos, savo veiklą vykdančios lauke, nėra naujiena užsienio šalyse. Tad džiaugiuosi, kad ir mes pagaliau atveriame galimybes tėvams rinktis, pagal kokią metodiką auklėti savo vaikus. Mūsų pareiga ir yra užtikrinti, jog visos ugdymo įstaigos turėtų tinkamas sąlygas vaikų ugdymui bei sveikatai. Juolab, kad to pageidauja ir tėveliai, ir tokią veiklą vykdantys darželių atstovai“, – sako ministras A. Veryga.

Konkretūs reikalavimai norintiems atidaryti lauko darželius, kad būtų užtikrinta vaikų sauga ikimokyklinį ar priešmokyklinį ugdymą vykdant lauko sąlygomis, bus numatyti poįstatyminiuose teisės aktuose. Juos numatyta parengti iki 2020 m. balandžio 30 d.

Lauko darželių veikla yra pripažinta ir vykdoma Čekijoje, Jungtinėje Karalystėje, Skandinavijos šalyse, Vokietijoje, Austrijoje. Šios ikimokyklinio ugdymo įstaigos vaikų ugdymą vykdo lauke, dažniausiai miške, parke ar panašioje aplinkoje.

Buvimas gamtoje ir žaidimas lauke turi teigiamos įtakos vaikų vystymuisi, sveikatai ir pasiekimams. Pripažįstama, kad kai kuriems vaikų vystymosi aspektams yra palankesnė lauko aplinka: vaikai būdami lauke yra fiziškai aktyvesni, taip pat vaikų žaidimas lauke siejamas su teigiamu poveikiui jų bendravimo gebėjimų vystymuisi, savivertei. Vis tik, prieš nutardami leisti savo vaiką į lauko darželį, tėvai turėtų apgalvoti visas alternatyvas, nes toks ugdymo būdas gali tikti ir būti priimtinas ne visiems vaikams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (3)