Trečiąjį lapkričio trečiadienį, minint Pasaulinė lėtinės obstrukcinės plaučių ligos (LOPL) dieną, RŠL Pulmonologijos skyriaus specialistai kviečia asmenis, kuriuos vargina LOPL simptomai: nuolatinis kosulys, fizinio pajėgumo sumažėjimas, dusulys, tąsūs ir gleivingi skrepliai, deformuota krūtinės ląsta, odos pamėlynavimas, darbingumo sumažėjimas, atlikti spirometriją – tyrimą, kurio metu specialiu prietaisu matuojamas įkvepiamo ir iškvepiamo oro kiekis ir greitis. Jis skirtas lėtinei obstrukcinei plaučių ligai diagnozuoti.

Ši lėtinė liga pažeidžia plaučius, bronchus, taip pat sukelia sisteminius viso organizmo sutrikimus. Dauguma žmonių net nežino, kad serga LOPL. Lietuvoje, kaip ir visame pasaulyje, daugiau kaip pusė pacientų lieka nediagnozuoti arba liga diagnozuojama jau pažengusi, kai išsivysto iki vidutinio sunkumo ar net sunkios stadijos.

Kvietimas atlikti spirometrijos tyrimą

Taip yra todėl, kad pacientai patys neišsako juos varginančių simptomų, prie kurių pripranta, o jie iš lėto progresuoja.

LOPL yra skirstoma pagal stadijas: lengva, vidutinio sunkumo bei sunki stadija. Stadijos yra apsprendžiamos FEV1 rodiklio, kuris yra nustatomas spirometrijos (plaučių funkcijos tyrimo) metu. Labai svarbu nustatyti, koks vyrauja fenotipas: ar retų paūmėjimų, dažnų paūmėjimų, astmos ar lėtinės obstrukcinės plaučių ligos persidengimo fenomenas, ar emfizeminio tipo. Nuo to priklausys, koks gydymas pacientui skiriamas ir kaip seksis gydymo eiga.

Spirometrijos tyrimo rezultatus įvertins ir, prireikus, skirs gydymą gydytojai pulmonologai: Virgainė Bielskienė, Asta Žaliukienė, Monika Jakutavičienė, Justas Lideikis.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją