Pietinėse Europos šalyse, įskaitant Ispaniją, Prancūziją ir Italiją, pusryčiai – tai stiprios kavos puodelis su pyragėliu. O Pietų Korėjoje pusryčiai yra gausūs ir primeną šventinį stalą.
Štai ką žmonės valgo pusryčiams skirtingose pasaulio šalyse:
Kinija. Tradiciniai pusryčiai Kinijoje skiriasi priklausomai nuo regiono, tačiau milijonai kinų pusryčiams valgo keptos tešlos lazdeles ir geria sojų pieną. Taip pat yra populiarūs garuose virti koldūnai ar sriuba.
Australija: Australai labai mėgsta alaus mielių užtepėlę „Vegemite“, kurią gali valgyti kiekvieną dieną. Jie valgo daug vaisių, o taip pat mėgsta angliškus pusryčius.
Brazilija: Brazilai rytais geria kavą su pienu, valgo duonos, sūrio ir kumpio. Taip pat rytais patiekiama tiršta juodųjų pupelių ir mėsos sriuba „Feijoada“.
Kolumbija: Pusryčiai Kolumbijoje – salsvokas kukurūzų blynas, kuris patiekiamas su sviestu, kiaušiniu, mėsa ar džemu.
Kuba: Kubiečiai pusryčiauja valgydama skrudintą duoną su sviestu ir užsigerdami su kava ir pienu.
Anglija: Anglai ryte sočiai pavalgo. Angliškus pusryčius sudaro kepti kiaušiniai, dešrelės, šoninė, pupelės, grynai ir virti pomidorai.
Prancūzija: Tradiciniai prancūzų pusryčiai – kava ir kruasanas.
Vokietija: Vokiečiai pusryčiams renkasi šviežią duoną, įvairių šaltų mėsos gaminių, sūrių, ant duonos tepa sviesto arba džemo.
Indija: Pusryčiai Indijoje skiriasi priklausomai nuo regiono, tačiau dažnai per pusryčius patiekiama įvairių vaisių ir daržovių salotų bei duonos.
Italija: Dauguma italų dieną pradeda išgerdami kapučino ir suvalgydami pyragėlį su džemu ar šokoladu.
Meksika: Meksikiečiai pusryčiauja sočiai. Dominuoja tokie patiekalai, kaip vištienos užkepėlė (chilaquiles) ar ant kukurūzų paplotėlio patiekiami kepti kiaušiniai (huevos rancheros). Taip pat populiarūs įvairūs suktinukai su kava.
Rusija: Rusų pusryčių valgiaraštyje dominuoja įvairūs blynai, varškėčiai, lietiniai, sklindžiai.
Turkija: Tradiciniai turkų pusryčiai – duona, sūris, sviestas, alyvuogės, kiaušiniai, pomidorai, agurkai, džemas, medus ir saldėsis „kaymak“.
Ispanija: Ispanai pusryčiams mėgsta valgyti skrudintą duoną su pomidorų užtepėle. Taip pat populiarios iš tešlos keptos lazdelės „churros“.
Pietų Afrikos Respublika: Čia pusryčiams žmonės dažnai valgo košę, verdamą iš kukurūzų ir vadinama „putu pap“.
Pietų Korėja: korėjietiški pusryčiai labai primena korėjietiškus pietus. Valgomi ryžiai, sriuba, raugintos daržovės, žuvis ar jautiena. Dažnai per pusryčius valgomi praėjusios dienos maisto likučiai.
Jamaika: Termiškai apdorotas vaisius – kriaušinė bligija – labai panašus į plaktą kiaušinienę ir yra populiarus pusryčių patiekalas Jamaikoje. Prie jo dažnai patiekiama keptų bananų, žuvies, šviežių vaisių.
Švedija: Švedai mėgsta pusryčiams valgyti didžiulį atvirą sumuštinį, į kurio vidų deda žuvies arba šaltų mėsos gaminių, sūrio, majonezo ir pomidorų bei agurkų.
Jungtinės Valstijos: Pusryčių valgiaraštis Amerikoje yra labai įvairus, tačiau dažniausiai jame rasime kiaušinių, bulvių, šoninės ir dešrelių.