Tuo tikslu Vilniuje, Vašingtono aikštėje, pasirašyta bendradarbiavimo sutartis, kurios tikslas – skirti ypatingą dėmesį neatlygintinos kraujo donorystės programų plėtrai, skatinti kraujo donorystę ir stiprinti jos įvaizdį, organizuoti bei dalyvauti bendruose ją skatinančiuose projektuose, didinant visuomenės sąmoningumą.
Kaip sako NKC direktorius Daumantas Gutauskas, Lietuvos šaulių sąjunga bei jos nariai savo kilniais poelgiais jau ne kartą yra parodę, kaip šalyje galima kurti gerovę. Jis pastebi, kad šauliai turi be galo didelį visuomenės pasitikėjimą, tad ir jų pastangos skatinant kraujo donorystę turėtų greitai atnešti apčiuopiamų rezultatų.
„Jau ilgą laiką visuomenei stengiamės parodyti, kad tapti neatlygintinu kraujo donoru yra labai geras humaniškumo pavyzdys. Juk taip prisidedama gelbstint kitų gyvybes ir užtikrinama, kad gydymo įstaigose nepritrūktų kraujo. Nė kiek neabejoju, kad aktyviai rodydami savo pavyzdį, humaniškumą skatins ir Lietuvos šauliai – kraujo donorais taps dar didesnis kiekis žmonių“, – bendradarbiavimo svarbą pabrėžia D. Gutauskas.
Be to, pasak jo, džiugu tai, kad NKC darbuotojų gretose taip pat yra šaulių ir, tikėtina, kad atsiras daugiau norinčių jais tapti.
Lietuvos šaulių sąjungos vadas plk. ltn. Linas Idzelis tvirtina, kad šauliai visuomet vadovaujasi principu – jeigu gali padėti kitam, tai padėk. O kraujo donorystė yra viena iš tų labai konkrečių ir apčiuopiamų pagalbos kitam žmogui formų.
„Juk duodamas kraujo gelbsti kito gyvybę. Džiaugiamės, kad tarp šaulių vis daugėja donorų, o duodantys kraujo mūsų broliai ir sesės tampa pavyzdžiu kitiems. Taigi kviečiu ir aš – jei galite padėti, padėkite – tapkite kraujo donoru“, – ragina L. Idzelis.
Be to, šaulių draugystė su NKC tęsiasi jau ne vienerius metus.
„Norėjau savo pavyzdžiu šauliams parodyti donorystės svarbą. Mes šauliai, esame šiek tiek pamišę gerąją prasme – nuolat dalyvaujame kraujo donorystės akcijose, Kovo 11-ąją kasmet duodame kraujo, pavieniai šauliai taip pat yra donorai“, – sako Lietuvos šaulių sąjungos Karaliaus Mindaugo šaulių (Vilniaus apskr.) 10-osios rinktinės vadas mjr. Mindaugas Miliaus, kraujo donoru tapęs 2016-aisiais, kai davė šaulio priesaiką.
NKC duomenys rodo, kad Lietuvoje neatlygintina kraujo donorystė populiarėja. 2023 m. pirmąjį ketvirtį atėjusių donorų buvo 20 041, atliktų donacijų – 17 353, o surinkta daugiau nei 7500 tūkst. litrų kraujo. 2022 m. pirmąjį ketvirtį atėjusių donorų buvo 18 033, atliktų donacijų – 15 749, o surinkta kraujo – virš 7000 litrų.
Svarbu ir tai, kad auga donorų skaičius, kurie pirmą kartą gyvenime davė kraujo ir tapo donorais – vien šiemet per tris mėnesius tokių žmonių buvo 2145, o per pirmuosius tris praėjusių metų mėnesius – 2013 donorų, kurie pirmą kartą davė kraujo.
Lietuvos šaulių sąjunga (LŠS) yra valstybės remiama savanoriška, pilietinės savigynos visuomenės organizacija, stiprinanti valstybės gynybinę galią, ugdanti pilietiškumą ir tautinį sąmoningumą, plėtojanti valstybės gynybos švietėjišką veiklą, teikianti pagalbą policijai ir civilinei saugai.
Tai unikali, analogų neturinti organizacija, nes LŠS vienija valstybės gynybai ir gyvenimui neabejingus asmenis. Kiekvienas Lietuvos pilietis savanoriškai gali tapti organizacijos nariu. Šauliškoms idėjoms visoje Lietuvoje šiandien neabejingi apie 14 tūkst. piliečių nuo 11 metų amžiaus.