Nuo gegužės mėnesio šiame mieste smegenis ardančios amebos nusinešė jau 10 žmonių gyvybes, nurodė vienas Pasaulio Sveikatos Organizacijos (PSO) pareigūnas.

Amebomis Naegleria fowleri žmonės apsikrečia per užterštą vandenį, jeigu jis patenka į jų nosį. Mirštamumas tokiu atveju siekia 98 proc. Žmogus nuo žmogaus jomis apsikrėsti negali. 

Visi 10 patvirtintų atvejų užfiksuoti pietiniame Karačio uostamiestyje, sakė daktaras Musa Khanas, vadovaujantis PSO ankstyvojo ligų perspėjimo sistemai Pakistane. Tačiau kol kas neaišku, ar buvo pranešta apie visus apsikrėtimo atvejus, nes gyventojai gali nežinoti šios ligos, o Pakistano ligoninės yra smarkiai perpildytos. 

Šios rūšies amebos per nosies membranas patenka į smegenis ir pradeda naikinti jų audinius. Iš pradžių simptomai nebūna stiprūs, vėliau prasideda galvos ir pilvo skausmai, karščiavimas, surakina kaklą. Mirtis paprastai ištinka nuo infekcijos pradžios praėjus 5 - 7 dienoms.

Sveikatos pareigūnai planuoja pradėti informacinę kampaniją, skirtą sveikatos apsaugos darbuotojams ir gyventojams, sakė M. Khanas. Daugumai sveikatos centrų jau pranešta apie pavojų.

„Žmonės turi vengti, kad vanduo patektų giliai į nosį. Jie taip pat turėtų įsitikinti, kad jiems tiekiamas neužterštas vanduo, - teigė jis. – Pajutę pirmuosius simptomus, turėtų nedelsiant ieškoti pagalbos“.
Aukos šiomis amebomis paprastai užsikrečia besimaudydamos užterštame vandenyje, tačiau M. Khanas pažymėjo, kad Karačyje mirę žmonės vandenyje neplaukiojo. Šiuo metu pareigūnai tikrina vandenį įvairiose miesto dalyse. 

Karačyje, turinčiame 18 mln. gyventojų, ši infekcija pirmą kartą buvo užfiksuota 2006 metais. Šių metų protrūkis yra pirmasis nuo 2006 metų, o naujausios aukos mirė praėjusią savaitę.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (37)