„BPA yra cheminė medžiaga, naudojama tam tikrų plastikų, lakų ir dangų gamyboje. BPA nebus leidžiama naudoti gaminiuose, kurie liečiasi su maistu ar gėrimais, tokiuose kaip geriamo vandens ir kitų gėrimų buteliukai, su maistu liestis skirti vienkartiniai maišeliai, daugkartinio naudojimo plastikinės gertuvės, virtuvės reikmenys, metalinių skardinių, dangtelių dangos“, – rašoma pranešime.
Nurodoma, jog daugumai gaminių bus taikomas 18 mėnesių laipsniško nutraukimo laikotarpis ir ribotos išimtys tais atvejais, kai nėra alternatyvų šiai cheminei medžiagai, o pramonei reikia laiko prisitaikyti ir išvengti maisto grandinės sutrikimų.
SAM teigimu, šis draudimas nustatytas po EK sprendimo, atsižvelgiant į Europos Parlamento ir Tarybos poziciją bei naujausią Europos maisto saugos tarnybos (EFSA) atliktą mokslinį vertinimą.
„EFSA išsamiai peržiūrėjo BPA vertinimą, sumažindama leistiną paros normą (LPD) 20 tūkst. kartų ir pateikė išvadą, kad BPA daro galimą žalingą poveikį imuninei sistemai. Siūlomas draudimas buvo priimtas po viešų konsultacijų ir išsamių diskusijų su visomis valstybėmis narėmis“, – nurodo ministerija.
Šiuo sprendimu taip pat pratęsiami ir anksčiau buvę draudimai Europos Sąjungoje naudoti BPA kūdikiams skirtiems buteliukuose ir panašiuose gaminiuose.