Balzamą „Auksinė žvaigždutė“ vis dar rasite savo tėvų ar senelių vaistinėlėse. Jį ir šiandien galima legaliai įsigyti vaistinėse ar net prekybos internetu gigantėje „Amazon“. Tai mažas apvalus indelis su žvaigžde ant viršaus.

Teigiama, kad tai seniai žinomas tradicinis produktas iš Vietnamo, plačiai naudojamas liaudies medicinoje kaip pagalbinė priemonė nuo uodų; įkandus vabzdžiams; esant slogai, sinusitui, bronchitui; skaudant galvai.

Įprastinės sudedamosios dalys - kamparas, mentolis, Mentha piperita mėtos aliejus, Eucalyptus globulus eukalipto aliejus, Cinnamomum cassia senos aliejus, Ocimum basilicum baziliko aliejus, skystas parafinas, parafinas, vaškas, vazelinas, lanolinas.

Internete pilna patarimų ir istorijų, kaip šis balzamas išgydys kone nuo visų ligų. Pavyzdžiui: „nuo senų laikų žinomu balzamu „Žvaigždutė“ (Vietnamo gamybos) nupiešti raidę „Т“ ant kojų padų (nuo pirštų iki kulno pabaigos) ir 2-3 valandoms užsidėti vilnones kojines. Vietoje šio balzamo galima panaudoti 3-5% jodo tirpalą ir juo nupiešti raidę „T“.

Forumuose ligų, nuo kurių gydo šis balzamas, sąrašas dar ilgesnis. Peršalimas, sloga, jūrligė, galvos, sąnarių, raumenų skausmai, sumušimai – nuo visko esą išgelbės šis vos eurą kainuojantis preparatas. O kaip yra iš tikrųjų?

Nei didelės naudos, nei žalos

Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Kauno klinikų gydytojas toksikologas Jonas Šurkus, paklaustas apie šį balzamą, pripažino nei anksčiau, nei dabar jo nenaudojantis.

Gydytojo teigimu, tikinčius stebuklingomis „Žvaigždutės“ galiomis teks nuliūdinti.

„Nelabai kuo turiu nudžiuginti. Lietuvoje kaip vaistas neregistruotas, tipiškas Rytų medicinos pavyzdys, poveikis vietinis ir refleksinis. Sako, tikrai palengvina niežulį įkandus uodui, o „rimtesniam“ naudojimui reikėtų gerai žinoti „aktyviuosius“ taškus, panašiai kaip akupresūroje.

Šis balzamas nėra panacėja nuo visų ligų, tačiau tikrai populiarus ne tik pas mus, bet ir kitose šalyse, pvz., pardavinėjamas Amazon.com“, - DELFI sakė gydytojas toksikologas.

Gera žinia ta, kad norint pakenkti sau su šiuo balzamu reikėtų ypatingų talentų.

„Jis didesnių pavojų nekelia - nepageidaujamų reakcijų nedaug: gali sukelti alergiją ir odos pakitimus, nudeginti gleivines ir akis. Apsinuodijimų atvejų neužfiksuota.

Yra ir daugiau įvairių tepalų, balzamų ir pan. - jų veiksmingumas nėra paremtas įrodymais, bet ir didesnio pavojaus jie nekelia, nepalyginti su raudonosios musmirės vartojimu vėžiui gydyti“, - reziumavo pašnekovas.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (382)