Tačiau iš tikrųjų moterys gali juo užkrėsti pačios save - sudarydamos palankias sąlygas virusui nuo lyties organų nukeliauti į burnos ertmę, skelbia „Live Science“.
Apie tai perspėja mokslininkė Natalie Kelso.
Burnoje atsidūręs žmogaus papilomos virusas padidina kai kurių formų galvos ir kaklo vėžio riziką.
Jau seniau nustatyta, jog daug lytinių partnerių (įskaitant ir oralinį seksą) turintys žmonės labiau rizikuoja užsikrėsti žmogaus papilomos virusu. Tačiau mokslininkai nežinojo, kokie seksualiniai įpročiai yra patys pavojingiausi.
N. Kelso vadovaujami mokslininkai tyrė daugiau nei tūkstantį studenčių – aiškinosi, ar jų burnoje tupi žmogaus papilomos virusas. Merginų taip pat buvo paprašyta papasakoti apie savo seksualinį gyvenimą. Trumpiau tariant, mokslininkus labiausiai domino, ar būna taip, jog merginos arba jos partnerio rankos pirma prisiliečia prie lyties organų, o tada – prie burnos.
Oralinę infekciją turėjo maždaug 2 proc. tyrime dalyvavusių studenčių. 16 proc. iš jų buvo užkrėtusios pačios save, nes užsiminėjo tam kelius atvėrusiais seksualiniais žaidimams. Kalbant apie grupę savanorių, kur nei viena panašia praktika neužsiiminėja, žmogaus papilomos virusą burnoje teturėjo 1,2 proc.
Tiksliai galima pasakyti štai ką: merginos, besibučiuojančios ar užsiiminėjančios oraliniu seksu daug partnerių, patenka į rizikos užsikrėsti žmogaus papilomos virusu grupę.
Ateityje planuojama atlikti tokį tyrimą ir su jaunais vyrais. Dažniausiai per burną žmogaus papilomos virusu užsikrečia būtent jie, o ne merginos. 2012 metais mokslininkai patvirtino: virusą nešiojasi maždaug 10 proc. vyrų 14-69 metų amžiaus vyrų. Kalbant apie moteris, šis skaičius siekia 3,6 proc.