Apie tai praneša natureworldnews.com.

Botulino toksinas yra vienas nuodingiausių žmogui žinomų neurotoksinų. Suaugusiam žmogui sukelti mirtį pakanka įšvirkšti vos dvi milijardąsias gramo dalis. Šiuo metu mokslininkams yra žinomi septyni šio toksino serotipai – A, B, C1, C2, D, E, F ir G. Visus juos gamina bakterija clostridium botulinum. Patekusi į žmogaus organizmą ši medžiaga blokuoja neuromediatorių acetilcholiną, dėl ko sukeliamas raumenų paralyžius.

„New Scientist“ rašo, jog Stephenas Arnonas su kolegomis iš Kalifornijos Visuomenės sveikatos departamento pranešė apie naują botulino toksino serotipą – H. Tai įvyko praėjus daugiau nei keturiems dešimtmečiams nuo kitų panašių toksinų atradimo.

Susidomėjimas botulino toksinu labai didelis ir dėl jo toksinių savybių, ir dėl medicininės naudos. Botoksas (onabotulino toksinas A) šiuo metu naudojamas raukšlėms lyginti, šlapimo pūslei kontroliuoti ir netgi migrenai gydyti.

Daugelis mokslininkų mano, kad šis toksinas gali būti panaudotas ekstremistų kaip biologinis ginklas. Tyrėjų grupė iššifravo šią mirtiną medžiagą gaminančią bakterinę atmainą. Kaip rašo „New Scientist“, tai pirmas kartas, kai genetinė seka dėl saugumo sumetimų neperkeliamą į viešą duomenų bazę.

Nukentėjusieji nuo žinomų botulino toksino tipų yra gydomi monokloniniais antikūnais, kurie yra laboratorijoje pagaminti imuninės sistemos baltymai, reaguojantys su toksinu.

Šiame tyrime mokslininkai atliko toksiškumo bandymus su pelėmis. Jie naudojo standartinius antikūnus, kuriuos suteikia JAV Ligų kontrolės ir prevencijos centrai ir nustatė, kad vos keli su naujuoju toksinu šiek tiek reaguoja, o bandymuose dalyvavusių pelių išgelbėti nepavyko nei vienam priešnuodžiui.

Tada S. Arnonas su kolegomis pabandė išauginti H tipo antikūnus triušiuose. „New Scientist“ rašo, jog šie antikūnai apsaugojo peles nuo toksino, tačiau mokslininkams reikėjo naudoti labai dideles priešnuodžio dozes.

Tyrimo rezultatai skelbiami leidinyje „Journal of Infectious Diseases“.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (27)