„Vienkartinių medicininių kaukių paklausa visus šiuos metus išlieka stabili. Vasarą mūsų vaistinėse jų įsigyta vos 20 proc. mažiau nei tuo pačiu 2020 m. periodu – tokį pokytį lengva paaiškinti tuo, kad šiemet šios kaukės toli gražu nebėra deficitinė prekė, jų prekybos vietų skaičius kur kas didesnis nei pernai.
O daugkartinių, ar kitaip vadinamų „medžiaginių“, kaukių pardavimai birželio-rugpjūčio mėnesiais vaistinėse sumažėjo net 90 procentų“, – pranešime žiniasklaidai sako vaistinių tinklo „Gintarinė vaistinė“ generalinė direktorė Rūta Bagdonavičienė.
Pasak jos, vaistininkai pastebi ir tai, kad gerokai sumažėjo medžiagines kaukes vaistinėse dėvinčių pacientų.
„Tai matome ir kitose prekybos bei paslaugų vietose, kuriose privaloma dėvėti burną ir nosį dengiančias kaukes. Viena šio pokyčio priežasčių – pandemijos pradžioje turėjome vienkartinių medicininių kaukių trūkumą, todėl daug kas ėmėsi jų siuvimo.
Dabar trūkumo kaukių tiekimo grandinėje nebėra. Tačiau kita, ne mažiau svarbi priežastis turbūt yra ta, kad gyventojai vis labiau įsiklauso į specialistų patarimus dėvėti vienkartines kaukes, kurios kur kas efektyviau užtikrina jas dėvinčių ir aplinkinių asmenų apsaugą“, – komentuoja R. Bagdonavičienė.
Vienkartinės medicininės kaukės, sudarytos iš trijų audinio sluoksnių, sumažina COVID-19 viruso plitimą tiek kvėpavimo takų lašeliais, tiek mažesniais aerozoliais. Mokslininkai yra ištyrę, kad medicininės kaukės yra tris kartus efektyvesnės blokuojant viruso turinčius aerozolius, nei namuose pagamintos medžiaginės veido kaukės.
Pasak vaistinių tinklo vadovės, dar viena galima priežastis – kiek nuslopusi medžiaginių kaukių su įvairiais piešiniais mada, kuri vienu metu buvo tapę stiliaus dalimi daliai gyventojų.
„Svarbiausia, kad vienkartinių kaukių pasiūla ir toliau išlieka stabili – tai reiškia, kad žmonės ir toliau atsakingai rūpinasi savo bei artimųjų saugumu pandemijai nesitraukiant iš mūsų gyvenimo“, – sako R. Bagdonavičienė.