Vaistų tiekimo sutrikimai dažniausiai būna susiję su gamybos problemomis, tad vaistų registruotojai yra įpareigoti informuoti Tarnybą apie jiems žinomus ir planuojamus tiekimo sutrikimus prieš du mėnesius. Vaistų tiekimas gali sutrikti ir dėl logistikos problemų, padidėjusio vaistų poreikio, taip pat dėl komercinių priežasčių.
Norime atkreipti dėmesį, kad vaistų tiekimo problemos aktualios ne tik Lietuvai: su ja susiduria ir kitos Europos šalys, Jungtinės Amerikos Valstijos.
Vaisto registruotoją pranešti Tarnybai apie vaisto laikiną ar nuolatinį tiekimo sutrikimą įpareigoja Farmacijos įstatymas. Pranešant apie tai, būtina nurodyti sutrikimo priežastį, taip pat planuojamą tiekimo atnaujinimo datą, jei tokia žinoma.
Paprastai vaistų tiekimo sutrikimo problemos išsprendžiamos greitai. Pavyzdžiui, jei vaisto tiekimo sutrikimą lemia logistikos problemos, būna, kad gyventojai šio trūkumo nė nepajaučia.
Taip pat problemų kyla mažiau, jei rinkoje yra pakankamai kitų tos pačios veikliosios medžiagos preparatų – tokiu atveju vaistas nesunkiai pakeičiamas kitu. Sudėtingesni tie atvejai, kai sutrinka tam tikros veikliosios medžiagos gamyba. Tokiais atvejais vaisto pritrūksta ne vienos šalies rinkoje.
Kad pacientai nejaustų vaistų tiekimo sutrikimų pasekmių, gali būti tiekiami Lietuvoje neregistruoti vaistiniai preparatai (vardiniai, jei jie registruoti bent vienoje kitoje EEE valstybėje arba gamintojo valstybėje) bei vaistai užsienio pakuotėmis. Šios priemonės padeda spręsti iškilusias tiekimo problemas.
Gavusi informaciją apie vaisto tiekimo sutrikimus, Tarnyba iš karto ją skelbia savo interneto svetainėje. Taip elgiamasi kiekvienu atveju, kai sutrinka vaisto tiekimas, tad visa informacija apie laikinus ir nuolatinius vaisto sutrikimus yra vieša. Ją galima rasti paspaudus čia. Kaskart apie vaistų tiekimo sutrikimus informuojama ir Valstybinė ligonių kasa, kuri priima sprendimus dėl vaistų kompensavimo.