„Kalbėjomės apie reforminį įstatymų paketą, prezidentė pateikė kai kuriuos siūlymus, kurie, jos manymu, galėjo prieštarauti Konstitucijai, dar kartą vertinsime, svarstysime ir žiūrėsime. Pasiūlymai susiję su kriterijų nustatymu gydymo įstaigoms ir pan.“, – sakė A. Veryga.

Ministras sakė su jais detaliai dar nesusipažinęs, tačiau gilinsis, kaip galima teikiant sveikatos reformos pasiūlymus neprieštarauti Konstitucijai.

„Buvo kalbamasi, kokiu būdu tie reforminiai pokyčiai vyktų, neprieštarautų Konstitucijai. Mes labai ilgai galvojame ir turime labai daug problemų, nepaisant to, kad Lietuvoje buvo 2001 metais atlikta analizė, 17 metų politikai, vengdami, matyt, susigadinti reputaciją, nieko nedarė. Šiandien mes turime priiminėti sprendimus, kurie yra labai svarbūs ir skausmingi“, – komentavo ministras.

Ministras nepasakė, kada projekto pataisymai bus pateikti.

„Pirmiausia Seimas turi apsispręsti dėl veto, kaip elgtis, o mes kalbamės su teisininkais, bendruomene, privačių įstaigų atstovais, kalbėjomės, kur galėtų būti sutarimai, – sakė A. Veryga.

Nepaisant Seimo apsisprendimo, manau, mes kai kuriuos pasiūlymus vis tiek registruosime.“

Apie prezidentės siūlymus bus kalbamasi ir su Seimo nariais. SAM antradienį perdavė, kad susitikime planuojama aptarti vetuotus įstatymus, kurie šiuo metu yra tobulinami; kaip użtikrinti, kad neužstrigtų gydymo įstaigų pertvarka. Ministro nuomone, šie pokyčiai sveikatos sistemoje yra būtini, jų jau nebegalima atidėlioti.

„Pastarųjų dienų atvejai, plačiai aptarinėjami viešoje erdvėje, tik dar ir dar kartą įrodo, kad pokyčiai yra būtini, neišvengiami ir neatidèliotini. Nepaisant to, kad jie politiškai yra labai nepopuliarūs. Jau per ilgai buvo delsiama“, – DELFI sakė ministro patarėja Lina Bušinskaitė-Šriubėnė.

Anksčiau DELFI rašė, jog Prezidentūra pabrėždama, kad gydymo įstaigų pertvarka negali paminti Konstitucijos, prezidentė D. Grybauskaitė vetavo Seime priimtus įstatymus, kurių pagrindu buvo numatoma pertvarkyti sveikatos priežiūros įstaigų tinklą šalyje.

Valstybės vadovė tai padarė pasikonsultavusi su medikų atstovais, konstitucinės teisės specialistais ir už sveikatos apsaugą atsakingais politikais. Prezidentė grąžina Seimui pakartotinai svarstyti 7 įstatymus, susijusius su gydymo įstaigų pertvarka. Tai – Sveikatos priežiūros įstaigų, Sveikatos sistemos, Visuomenės sveikatos priežiūros, Vietos savivaldos, Medicinos praktikos, Viešųjų įstaigų ir Sveikatos draudimo įstatymo pataisos.

„Šalies vadovė gydymo įstaigų pertvarką laiko gyvybiškai būtina, nes sveikatos priežiūros sistema yra neefektyvi, brangi ir negarantuoja gydymo kokybės. Lietuvos gyventojų gyvenimo trukmė Europoje yra trumpiausia, o mirtingumas – vienas didžiausių. Valstybė vis dar išlaiko 130 ligoninių, iš kurių net trečdalis yra nuostolingos. Šiandien gydymo įstaigose turime net 35 proc. daugiau lovų negu ES vidurkis, tačiau kas trečia jų rajonuose yra tuščia“, - buvo rašoma Prezidentūros pranešime spaudai.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (185)