Pasak NKC, gyventojams, kuriems bus nustatyta didesnė už normą gliukozė kraujyje, bus dovanojami specialūs daugkartiniai gliukomačio rinkiniai, kad tokią procedūrą po kurio laiko, pavyzdžiui, po medikų paskirto gydymo, jie galėtų pakartoti ir namuose.

NKC direktorius Daumantas Gutauskas tvirtina, kad pasiteisinus ankstesnėms diabeto prevencijos akcijoms, vykusioms įvairiuose Lietuvos miestuose, svarbu šią iniciatyvą tęsti ir toliau.

„Svarbiausias laimėjimas yra tai, kad atvykę prevenciškai išsitirti gyventojai gali ne tik greitai ir paprastai atlikti tyrimus, sužinoti iškart rezultatus, o nustačius per didelį gliukozės kiekį kraujyje, jiems dirbanti profesionalų komanda iškart rekomenduoja apsilankyti pas šeimos gydytoją ir atsakingus sveikatos priežiūros specialistus detalesniems tyrimams. Būtent tai leidžia užbėgti už akių klastingai ligai, ją atitolinti arba sėkmingai suvaldyti. Mums tai yra puikus įrodymas, jog tokios akcijos kuria realią pridėtinę vertę, taupo medikų ir gyventojų laiką“, – pranešime cituojamas D. Gutauskas.

NKC duomenimis, šių metų pavasarį vykusio diabeto prevencijos turo metu gliukozės kiekį kraujyje dešimtyje šalies miestų tikrinosi apie 2 tūkst. žmonių, nesergančių diabetu. Iš jų – 117 arba 6 proc. gliukozė kraujyje buvo didesnė už normą.

Iš 117 žmonių, kurių kraujyje gliukozės nustatyta daugiau nei leistina norma, t. y. 108 arba 92,3 proc., yra vyresni nei 40 metų, 69 arba 59 proc. turi viršsvorio arba yra nutukę, o 22 arba 18,8 proc. išsityrusių gyventojų turi artimų giminaičių, sergančių diabetu.

Šaltinis
Temos
Be raštiško ELTA sutikimo šios naujienos tekstą kopijuoti draudžiama.
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją