„Va taip mūsų tėtis sugalvojo antibiotikus duoti. Nerealiai! Nebereikia kovoti. Viso labo tik konditeriniai pabarstukai“, – atradimu ir nuotrauka grupėje „Vilniaus mamytės“, dalijosi mama Jūratė.
Išradingasis tėtis sulaukė galybės mamų pagyrų. „Tėčiai kartais geriau sugalvoja, nei mamos“, „Mėginsime ir mes taip“, „Reiks ir mums pabandyt, nes visada su ašarom“, „Superinis tėtis!“ ir t. t.
Kaip DELFI pasakojo atradimą paviešinusi Jūratė iš Rusakalnio, paskutinį mėnesį jų dukrelei nepavyko išsivaduoti iš ligų. Per šešias savaites trejų metukų neturinčiai Julijai buvo skirti net trys antibiotikų kursai.
„Vaistai kartūs ir jų daug teko išgerti. Vieną dieną puošėm imbierinį namelį su cukraus glajumi ir visokiais saldainiukais ir konditeriniais pabarstukais. Va tada tėčiui Kęstučiui ir kilo mintis papuošti vaistukų emulsiją“, - sakė mama.
Tėčio išradingumu pasidžiaugė ir farmacininkė Loreta Tamošauskienė, tačiau duoti vaikui vaistų su pabarstukais vis dėlto nepatarė. Ne dėl to, kad konditerin4se puošmenose daug cukraus ar juose esančios medžiagos gali turėti įtakos vaistams, o dėl psichologinių priežasčių.
Farmacininkė: negerai, jei vaikas įpras gerti tik paskanintus vaistus
„Negerai, jei vaikas įpras gerti tik paskanintus ar pagražintus vaistus. Jei labai sunku sugirdyti , geriau tai daryti naudojant švirkštą, iš kurio neišsilaisto vaistukai ir giliau patekusių vaikas neišspjauna, o nuryja. Tik svarbu nesušvirkšti labai staigiai, kad neužspringtų“, - patarė vaistininkė.
Kaip pastebi specialistė, ne tik vaikams, bet ir suaugusiems kartais būna sunku nuryti kapsules, kuriose – miltelio pavidalo vaistai. Jei nėra kitos vaisto formos, jas patariama užgerti didesniu kiekiu vandens, o kad lengviau rytųsi – kiek suvilgyti vandeniu, kaip ir kai kurias tabletes, kurias sunkiau išgerti.
Svarbus pačių tėvų nusiteikimas
„Labai svarbus ir tėvų nusiteikimas, nes vaikas jaučia mamos ar tėčio jaudulį, nerimą ir pats persiima juo, į vaistų gėrimą žiūrėdamas, kaip į kažką baisaus. Vaiko nereikėtų iš anksto raminti ar įspėti, kad laukia nemaloni procedūra, bus neskanu, bet paskui užgers vandenuku ir praeis. Geriau apžaisti situaciją kitaip. Jei nepavyksta to padaryti, reikia ramiai, bet tvirtai paimti vaiką ir sugirdyti vaistus užspaudžiant nosytę ar minėto švirkšto pagalba“, – pakartojo farmacininkė L. Tamošauskienė.
Kaip komentaruose dalijosi kai kurios mamos, girdyti neskanius vaistus švirkštu – visai neblogas būdas: „Patogiausia su švirkštu. Maniškis net nesusigaudo ką aš jam įšvirkščiau į burną, ir to kartumo tiek nejaučia, kiek iš šaukštelio gerdamas“.