„Jei naktį pabundate nuo kojų skausmo, jas maudžia ir dieną – negaiškite. Negydoma venų varikozė gali turėti itin pavojingų pasekmių“, - patarė jis.

Venų ligos prasideda nepastebimai, tačiau jos gali komplikuotis į venų opas, sepsį ar net mirtį.

„Šiais laikais gydant varikozę amžius nebėra riba. Pavyzdžiui, galime operuoti ir žmones, kuriems reikalinga klubo sąnario operacija, “, - sakė gydytojas, komentuodamas 77-erių skaitytojos klausimą.

Tačiau reikia susitaikyti, kad vienos operacijos gali neužtekti – ir tai ne dėl to, kad pirmoji buvo atlikta nekokybiškai.

„Venų baseinų yra ne vienas, o kraujagyslių – šimtai. Visgi dažnai pasitaikantys recidyvai man kelia klausimą, ar teisingai buvo pasirinktas gydymo būdas“, - pripažino N. Bičkauskas.

Gydytojas kritikavo reklamines kampanijas, kuriose teigiama, jog vaistai ar tepalai gali padėti išvengti varikozės.

„Problemos jie neišgydo. Nebent kompresinės kojinės gali šiek tiek padėti, tačiau galiausiai būtinas mechaninis gydymas“, - sakė jis.

Šiuo metu populiarėja venų varikozės gydymas biologiniais klijais, tačiau tai tinka ne visiems. Šiuo metu daugiausiai tokio pobūdžio procedūrų yra atliekama Jungtinėje Karalystėje.

Kaip procedūra vyksta?

Į gydomą veną kateteriu suleidžiamas nedidelis kiekis klijų.

Ultragarsiniu davikliu vena yra suspaudžiama, o jos sienelės sulimpa.

Suspaudus pažeistas venas, kraujas sugrįžta į širdį per šalia esančias sveikas venas.

Iš pažeistų venų pašalinus spaudimą, jos tampa nebeišsiplėtusios.

Kuo ši procedūra ypatinga?

Reikalingas tik vienas adatos dūris gydomai venai skirtingai nei taikant lazerinę ar radiodažnuminę chirurgiją.

Vietinė nejautra taikoma tik toje vietoje, per kurią kateteris įvedamas į veną.

Klijai pažeistose venose yra absorbuojami natūralių organizmo gijimo procesų.

Mokslininkų nuomone, šis metodas sprendžia ne tik pažeistų venų gydymo problemą, bet ir naujų venų plėtimosi prevencijos klausimą.

Svarbu žinoti:

Metodas yra taikomas tik atlikus venų ultragarsinio skenavimo tyrimą ir nustačius kojų būklę: kas vyksta kojose, kurios venos yra pažeistos, kiek gydymas bus veiksmingas.

Plačiau apie venų varikozę ir įdomūs atsakymai į skaitytojų klausimus – vaizdo reportaže:

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (28)