Vaistininkė Jovita Juodsnukytė sako, kad po vakarėlio kitą dieną į vaistinę užsukę žmonės dažniausiai skundžiasi galvos skausmu, pykinimu, svaiguliu, širdies plakimo padažnėjimu ir bendrai prasta savijauta, rašoma pranešime spaudai.

„Atsižvelgdami į juos kankinančius simptomus galime pasiūlyti priemonių jiems malšinti. Tiems, kuriems skauda galvą – galime pasiūlyti vaistų nuo skausmo, turime tokių, kurių sudėtyje yra vaistas nuo skausmo ir vitaminas C, jie padeda esant apsinuodijimui alkoholiu. Kita grupė žmonių – tie, kurie skundžiasi virškinimo sutrikimais, pykinimu, vėmimu, jiems siūlome ką nors nuo pykinimo bei elektrolitų, kurie atstato mūsų kraujyje visas naudingas medžiagas ir žmonės pasijaučia geriau“, – sako vaistininkė.

Vis dėlto, pasak sveikatos priežiūros specialistės, geriausias vaistas nuo alkoholio sukeliamų pagirių – saikingas alkoholio vartojimas vakarėlio metu. Taip pat nuo prastesnės savijautos kita dieną gali padėti apsisaugoti vakarėlio metu valgomas rūgštesnis maistas, kuriame gausu vitamino C, jis padeda truputėlį greičiau suskaidyti alkoholį.

Daugelis žino, kad prieš vakarėlį ar vakarėlio metu svarbu pavalgyti, o pasijutus blogai išgerti daugiau vandens, pasak vaistininkės, toks galvojimas tikrai nėra tik mitas. „Kai žmogus pavalgęs ir turi daugiau energijos, organizmas lengviau tvarkosi su alkoholiu, truputį lengviau kepenimis. Skysčių ir vandens vartojimas vakarėlio metu labai naudingas, kadangi netenkame skysčių, kai kepenys ir inkstai tvarkosi su alkoholiu, todėl jų reikėtų vartoti daugiau“, – pataria J. Juodsnukytė.

Jeigu vakarėlio metu alkoholio nepavyko vartoti saikingai, atsikėlus ryte vaistininkė rekomenduoja išgerti saldžios arbatos, nes pirmasis organizmo signalas – troškulys. „Padauginus alkoholio kyla dehidratacija, mums be galo trūksta vandens, todėl išgėrę saldžios arbatos, galite atstatyti skysčių balansą, o taip pat apsinuodijus alkoholiu, dažnai nukrinta ir cukraus kiekis kraujyje, todėl arbata padėtų atstatyti ir jį“, – sako „Eurovaistinės“ vaistininkė.

Prasidėjus COVID-19 pandemijai ėmė sklisti informacija apie tai, kad alkoholis gali padėti apsisaugoti nuo koronaviruso, tačiau Pasaulinė sveikatos organizacija šiuos gandus neigia ir atkreipia dėmesį, kad daugiau laiko leidžiant namuose svarbu atkreipti dėmesį į suvartojamo alkoholio kiekį. 2018 m. PSO duomenis, alkoholis kasmet tampa 3 mln. žmonių mirties priežastimi, jis kenkia ne tik fizinei, bet ir psichologinei sveikatai, socialiniams ryšiams.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją (7)