Šios tarnybos direktorės Noros Ribokienės teigimu, medicinos priemonės, įvairiose interneto svetainėse ar reklaminiuose leidiniuose pristatomos kaip stebuklingos, dažniausiai yra ne kas kita, kaip būdas pasipelnyti, o jų nauda sveikatai dažniausiai abejotina, rašoma pranešime spaudai.

„Pastaruoju metu tyrėme plačiai reklamuojamą ir žmonėms aktyviai siūlomą Ukrainos gamintojo „Lidomed-Bio“ testavimo prietaisą „Life Expert“, kuriuo, pasak gamintojų, galima įvertinti bendrą sveikatos būklę, nustatyti parazitinių mikroorganizmų buvimą organuose ir sistemose, parinkti individualias sveikatos gerinimo priemones, kontroliuoti naudojamų vaistų efektyvumą ir panašiai. Tačiau šis prietaisas nėra įvertintas pagal nustatytus reikalavimus, jo diagnostinės ar gydomosios savybės nepatvirtintos, todėl Lietuvoje šis prietaisas negali būti parduodamas“, – apie vieną iš atvejų įspėja Nora Ribokienė.

Apie nustatytus pažeidimus Akreditavimo tarnyba informavo šiuos prietaisus platinančius bei naudojančius asmenis, kurių kontaktai buvo rasti įvairiose interneto svetainėse.

Be to, Akreditavimo tarnybos direktorės teigimu, budrūs turėtų būti visi, ketinantys įsigyti aktyviai reklamuojamas medicinos priemones ne iš oficialių prekybos vietų, nes atvejis dėl testavimo prietaiso „Life Expert“ – ne vienintelis. „Akreditavimo tarnyba, atlikusi tyrimus nustatė, kad įvairūs magnetoterapijos gaminiai, organizmą valančios vonelės, įmantriais pavadinimais siūlomi tyrimai, tokie kaip kvantinis magnetinis rezonansas, biorezonansinė diagnostika, elektrosferinė kompiuterinė bioinformacinė sveikatos diagnostika – tai paveikios pinigų viliojimo priemonės, kuriomis, deja, susigundo šimtai patiklių vartotojų“, – sako N. Ribokienė.

Neretai užfiksuojami atvejai, kai vartotojai rizikuoja ne tik prarasti už abejotinos kokybės priemones sumokėtus pinigus, bet ant kortos pastato neįkainojamą dalyką – sveikatą.

„Neteisingai diagnozuota liga bei netinkamai paskirtas gydymas dažniausiai turi neigiamų pasekmių, gali pabloginti sveikatos būklę, paskatinti ligos progresą ir pan. Tad būkite budrūs ir, visų pirma, įsitikinkite, ar siūloma paslauga ar prekė atitinka keliamus reikalavimus. Iškilus abejonių ar klausimų, kreipkitės patarimo“, – ragina Akreditavimo tarnybos direktorė Nora Ribokienė.

Primename, kad Lietuvoje teikti sveikatos priežiūros paslaugas, t. y., diagnozuoti ir gydyti ligas, gali tik atitinkamą licenciją turintys gydytojai ir tik licenciją tam turinčioje sveikatos priežiūros įstaigoje. Informaciją apie išduotas įstaigos asmens sveikatos priežiūros licencijas rasite Akreditavimo tarnybos interneto svetainėje, adresu: www.vaspvt.gov.lt.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją