Vaistinė žaliava – žali sveiki lapai, augantys apatinėje ir vidurinėje dalyje, ne trumpesni nei 15 cm. Alavijo lapuose yra daug biologiškai aktyvių medžiagų.
Alijošius naudojamas kaip veiksminga priemonė sergant įvairiomis ligomis: reguliuoja virškinimo traktą, padeda gydyti kraujagyslių, kvėpavimo sistemos ligas, mažakraujystę, lytines ligas, malšina uždegimą sergant opa, greitina žaizdų gijimą, pagerina medžiagų apykaitą, apetitą, vartojamas akių ligų profilaktikai, stiprina imunitetą.
Alijošiuje esančios medžiagos pasižymi antibakteriniu poveikiu. Išoriškai vartojamas pūliniams, egzemoms, nušalimams gydyti.
Alijošiaus sultys plačiai naudojamos liaudies medicinoje. Jose gausu proteinų, magnio, cinko, kalcio, vitaminų A, C, E, B ir svarbiausių riebiųjų rūgščių. Pasižymi bakteriostatiniu (bakterijų neutralizavimo) poveikiu. Jos išspaudžiamos iš alijošiaus lapų.
Vartojamos iš karto, nes laikomos ilgiau praranda savo gydomąjį poveikį. Užklupus slogai, pasigaminkite tokio skysčio: šviežias alijošiaus sultis praskieskite virintu vandeniu santykiu 1:10 ir kasdien įlašinkite į nosį 2–3 lašus.
Esant vidurių užkietėjimui, gerkite po 1–2 šaukštelius alijošiaus sulčių 2–3 kartus per dieną 30 min. prieš valgymą.
Virškinimui pagerinti gerkite po 8–9 lašus šviežių alijošiaus sulčių 2–3 kartus per dieną. Kamuojant lėtiniam gastritui ar persirgus dizenterija ir norint padidinti organizmo atsparumą infekcijoms reikia vartoti po 1 valgomąjį šaukštą alijošiaus sulčių 3 kartus per dieną 30 min. prieš valgymą.
Esant dermatitui, pūlingoms žaizdoms ir pan. daromi kompresai su alijošiaus sultimis.
Alijošius stiprina plaukus ir skatina jų augimą. Įtrinkite jo lapais plaukus ir galvos odą arba pasidarykite alijošiaus lapų nuoviro ir juo skalaukite plaukus.