Vaikai, sergantys burnos ertmės, žandikaulio ligomis, turintys įgimtos kaukolės ir veido kaulų formavimosi ydų, nuo šiol turės platesnį kompensuojamųjų ortodontinių aparatų pasirinkimą. Iš PSDF pradėti kompensuoti net septyni tokie aparatai. Skaičiuojama, kad PSDF išlaidos naujiems ortodontiniams aparatams kompensuoti per metus sudarys apie pusę milijono eurų.
Naujai į sąrašą įrašyto abiejų žandikaulių išimamo funkcinio aparato kompensuojamoji kaina siekia 197 eurus, o nenuimamo – 400 eurų. Greitojo plėtimo aparato bazinė kaina yra 210 eurų, ortodontinio treinerio – 106 eurai, viršutinio žandikaulio distalinio tempimo aparato – 165 eurai, viršutinio žandikaulio veido kaukės – 114 eurų, o ortodontinio sraigto, skirto skeletinei atramai – 164 eurai.
Statistika rodo, kad odontologijos įstaigos, sudariusios sutartis su ligonių kasomis, vaikams, kuriems reikalinga ortodontinių anomalijų korekcija, per metus vidutiniškai pritaiko apie 800 abiejų žandikaulių (išimamų ir nenuimamų) funkcinių aparatų, 500 ortodontinių treinerių, 170 greitojo plėtimo aparatų, 380 viršutinio žandikaulio distalinio tempimo aparatų, 120 viršutinio žandikaulio veido kaukių, 310 ortodontinių sraigtų, skirtų skeletinei atramai.
Tam tikrų ligų ir būklių atvejais vaikams iki 18 metų iš PSDF taip pat kompensuojamos ortodontinės plokštelės ir breketų sistemos. Ortodontinius aparatus gali skirti gydytojas ortodontas.
2021 m. PSDF ortodontiniams aparatams iš viso skirta 1,6 mln. eurų.