Netikėtas radinys prie įėjimo į ligoninę
Prie pagrindinio Joniškio ligoninės įėjimo rastas vokas su 50 eurų banknotu. Ligoninė feisbuko paskyroje skelbia ieškanti savininko ir kviečianti susisiekti nurodytu telefonu.
Komentaruose vieni skaitytojai piktinosi, kad tokiu būdu norima apjuodinti Joniškio medikus, kiti šmaikštavo – kažkas nešė kyšį, o gydytojas nepaėmė ir iš išgąsčio pametė.
Išsakyta ir ironiška pastaba: „Gydytojams gal pasirodė per maža ir padėjo.“
Kyšius gali imti tik padugnės
„Delfi“ primena, kad maždaug prieš metus Joniškio ligoninės vadovas, gydytojas Martynas Gedminas feisbuko paskyroje buvo pasidalijęs savo vaizdo įrašu, kuriame pasakoja apie pacientą, bandžiusį jam duoti kyšį. Gydytojas negailėjo aštrių žodžių apie korupciją ligoninėse ir pabrėžė, kad kyšius imti gali tik padugnės.
Tada gydytojas apie nutikimą prieš budėjimo pabaigą, kai greitoji medicinos pagalba atvežė pacientą, kuriam staiga pasidarė silpna. Tyrimai rodė beprasidedančią ligą – žmogus galėtų grįžti į namus ir vartoti antibiotikus, bet yra vyresnio amžiaus bei turi gretutinių ligų, todėl yra būklės pablogėjimo rizika.
„Paciento priežiūros procese dalyvauja artimieji, iš kurių vienas yra gydytojas, jie labiau linkę, kad pacientą paguldytų, nes žmogus gyvena socialinėje įstaigoje ir visai neseniai buvo ligoninėje dėl sunkios, neaiškios infekcijos.
Vietų skyriuje turime, tad, priėmėme sprendimą pacientą paguldyti, kad visiems būtų ramiau. Einu link gydytojų posto prieš savaitgalį pildyti dokumentų, kai pajuntu, kad kažkas iš nugaros man kiša ranką į pižamos kišenę“, – pasakojo M. Gedminas.
Pajutęs, kad jam bandoma įduoti kyšį, gydytojas sureagavo audringai, o už tai vaizdo įraše paciento artimųjų atsiprašė.
Po šio įvyko M. Gedminas pabrėžė, kad kyšiai yra nesuderinami su baltu chalatu: „Jei reikia kažkokių deklaracijų ar diskusijų, tai jos turi prasidėti nuo šių teiginių: jei tu reikalauji pinigų už tai, ką tau priklauso padaryti pacientui, elgiesi kaip padugnė, nes tai tiesiog nesiderina su baltu chalatu. O jei tu priimi padėkas pinigais, elgiesi kaip kvailys, nes neproporcingai rizikuoji baudžiamuoju procesu ir savo licencija. Tarp šių dviejų išraiškų yra esminis skirtumas, bet jos abi yra netoleruojamos. Ko aš labiausiai pasigendu, tai gydymo įstaigų vadovų atsakomybės ir lyderystės šiuo klausimu, nes būtent šie žmonės formuoja aplinką, kurioje korupcija gali arba negali pasireikšti.“
„Delfi“ publikuotą straipsnį rasite čia.