„Ilgą laiką buvo manoma, kad biologiniai ritmai susiję tik su sveikomis, o ne su vėžinėmis ląstelėmis. Mes įrodėme, kad šie ritmai taip pat susiję su vėžinėmis ląstelėmis“, – sakė Leveno katalikiškojo universiteto Belgijoje profesorius Olivieris Feronas.

Šis naujas gydymo būdas, anot mokslininkų, gali kardinaliai pakeisti pacientų kasdienybę ir padėti nugalėti vėžį didesnei daliai žmonių.

Tiesa, nustatyta, kad chronoterapija geriausiai veikia tik tam tikru paros metu.

„Pvz., šiam ligoniui matome, kad būtent vidurdienį vėžinių ląstelių augimas, jų dauginimasis yra stipriausias. Todėl logiška, kad būtent vidurdienį vaistai skiriami, nes šiuo metu augimas bus aktyviausias“, – aiškino profesorius.

Tačiau gydytojams gydymas skirtingu paros metu kelia nepatogumų. Esą kiekvieną pacientą chronoterapija veikia skirtingai, tad rasti visiems tinkamą laiką kone neįmanoma.

„Šiandien niekas nepatvirtino fakto, kad gydymas ryte ar vakare pagerina jo veiksmingumą.

Padalinyje, kuriame yra 30 lovų, per dieną atliekame septynis vizitus, negalime pasirinkti paros laiko kiekvienam pacientui“, – paaiškino Vėžio klinikos vadovas Jeanas-Pascalis Machielsas.

Pirmaisiais moksliniais duomenimis, chronoterapija sumažintų ir šalutinį gydymo poveikį. Tačiau naujas metodas dar turi būti patvirtintas, nors ir yra daug žadantis.

Visą LNK laidos „Vidurdienio žinios“ siužetą galite pamatyti čia: