Persirgusius kamuoja pokovidinis sindromas

Pasveikusiems nuo COVID-19 virusas neretai palieka nemalonių simptomų. Vaistininkai pastebi, kad persirgę žmonės dar kurį laiką skundžiasi nuovargiu, silpnumu, raumenų skausmais.

„Besiskundžiančių širdies problemomis taip pat nemažai, dauguma jų yra moterys. Gal dėl to, kad jos ir šiaip labiau rūpinasi savo sveikata, o gal dėl to, kad kai kurios ligos labiau paveikia vieną kurią nors lytį.

Pokovidinis sindromas vis dar tyrinėjamas mokslininkų ir medikų. Ypač atsargiai konsultuojame kardiologinių nusiskundimų turinčius žmones. Pirmiausia klausiame, ar anksčiau žmogus turėjo širdies problemų, ar ne. Jei jam ir anksčiau buvo krūtininė angina, ar širdies raumens nepakankamumas, sunkiai kontroliuojama hipertoninė liga, tuomet būtina gydytojo konsultacija“, – pranešime žiniasklaidai sako „Apotheka“ vaistininkė Dalia Drūlienė

Nustebino tyrimo rezultatai

Spalį leidinyje „Immunology“ aprašytas tyrimas, kurio metu buvo tiriamos pacientų, mirusių nuo COVID-19, gripo ir kitų priežasčių, širdys. Mokslininkai nustatė, kad virusas sukelia DNR pažeidimus širdžiai, paveikdamas organizmą visiškai kitaip nei gripas.

Koronavirusas

„Mes nustatėme daug DNR pažeidimų, būdingų tik COVID-19 pacientams, kurių gripu sergantiems pacientams nebuvo nustatyta. Paaiškėjo, kad COVID-19 ir gripas labai skiriasi tuo, kaip jie veikia širdį“, – leidinyje cituojamas vienas iš pagrindinių tyrimo autorių ir Kvinslando universiteto Australijoje mokslinis bendradarbis Arutha Kulasinghe.

Tyrimo metu paaiškėjo, kad koronaviruso padaryta žala širdžiai buvo panaši į tokią, kurią sukelia lėtinės ligos, – diabetas ir vėžys – o širdies audinyje pastebėti DNR pažeidimo požymiai.

Renkasi natūralius preparatus

Mokslininkų ir medikų tyrimai parodė, kad COVID-19 virusas dažniausiai smogia į silpniausią žmogaus sveikatos vietą. Į vaistines užsukusieji atviravo, kad persirgus koronavirusu paaštrėja prieš tai buvę silpni ar vaistais lengvai kontroliuoti negalavimai.

„Sulaukiame nemažai palyginus jauno amžiaus žmonių – maždaug keturiasdešimtmečių, kurie prieš persirgdami COVID-19 savo sveikatą vertino, kaip gerą ar labai gerą, o dabar skundžiasi jaučiantys lėtinį nuovargį arba turintys kardiologinių problemų.

Kaip pirminę pagalbą žmonėms dažniausiai siūlome kofermentą Q10, gudobelių ar kitus augalinius preparatus“, – sako vaistininkė.

Gudobelės sveikatai naudingos savybės žinomos nuo seno. Augalo uogose, žieduose ir lapuose yra daug polifenolių, antioksidantų, mikroelementų ir vitaminų, kurie padeda esant širdies ligoms, aukštam kraujospūdžiui, blogai atminčiai, nervinei įtampai, nemigai.

Augalinė terapija, įkvėpta seniausių tradicijų, gali pasiūlyti įvairių formų preparatų – nuo kapsulių, tablečių iki skystųjų etanolio ekstraktų ir tinktūrų. Pastarosios leidžia greičiau pajusti teigiamą gudobelių poveikį širdžiai, nervų sistemai bei virškinimui, nes dalis veikliųjų medžiagų pasisavinamos iš karto per burnos gleivinę. Mat geriausiai sveikatai naudingos medžiagos išgaunamos tam tikrą laiką augalą laikant spirito tirpale.

Medikai ir farmacininkai primena, kad geriausiai nuo koronaviruso ir kitų ligų saugo stiprus imunitetas, todėl svarbu nuolat rūpintis savo sveikata: užsiimti fizine veikla, sveikai maitintis, skirti pakankamai laiko poilsiui ir miegui, vengti streso.

Šaltinis
Temos
Griežtai draudžiama Delfi paskelbtą informaciją panaudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur arba platinti mūsų medžiagą kuriuo nors pavidalu be sutikimo, o jei sutikimas gautas, būtina nurodyti Delfi kaip šaltinį. Daugiau informacijos Taisyklėse ir info@delfi.lt
Prisijungti prie diskusijos Rodyti diskusiją