„Lytinių santykių metu pasitaiko pačių įvairiausių traumų ar nesėkmių, – sako urologas. M. Anglickis.
– Pradedant tokiomis kaip lytinių organų sužalojimai įvairiais sekso žaislais, dantimis ir baigiant „pasimetusiais“ vibratoriais tiesioje žarnoje, „pasimetusiais“ pieštukais, teptukais, žvejybiniu valu varpoje ar varpos lūžiais.“
Gydytojas sako, kad varpos lūžis yra grėsminga būklė, dažniausiai reikia kuo skubiau operuoti. Ilgalaikės komplikacijos gali būti varpos surandėjimas, nulinkimas, erekcijos sutrikimai, sutrikęs šlapinimasis.
Urologas teigia, kad dažniausiai varpa lūžta mylintis šuniuko poza arba poza, kai moteris viršuje.
„Viena klinikinė studija parodė, kad vyrų varpos dažniau lūžta stresinėse situacijose. Dažniausiai varpa lūžta lytinių santykių metu, tačiau iki 25 proc. lūžių įvyksta masturbuojantis, – pasakojo gydytojas M. Anglickis.
– Nors varpa gali lūžti bet kuriame pasaulio kampelyje, tačiau daugiausia varpos lūžių įvyksta Irano Kermanšaho regione dėl Vakaruose mažai žinomos „taqaandan“ tradicijos. Kurdų kalba tai reiškia „kliktelėjimas“.
Vyras erekcijos būsenos varpą tvirtai suima už viršūnės ir nulenkia į vieną pusę. Netrukus pasigirsta trakštelėjimas ir erekcija atslūgsta. Daug vyrų tai daro dėl senų tradicijų, dalis jaučia malonumą dėl staiga prapuolusios erekcijos, dalis nori išsaugoti vyriškumą, o kiti tai daro dėl sportinio azarto ir malonaus ausiai trakštelėjimo. Keisčiausia, kad dauguma vyrų šią tradiciją apibūdina kaip skausmingą. Nors tai – plačiai įsišaknijusi tradicija, Irane galioja tie patys fizikos dėsniai. Dėl to labai daug vyrų kreipiasi į priėmimo skyrių dėl varpos lūžio. Viename tyrime nurodoma, kad iš visų į ligoninę besikreipusių vyrų net 40 proc. atvyko dėl nenusisekusios „taqaandan“ tradicijos propagavimo.“